Noskaidroti fotokonkursa uzvarētāji

Ir noslēdzies foto konkurss “Skaistākie un neparastākie mirkļi tūrismā Daugavpils novadā”, kura ietvaros ikviens foto entuziasts tika aicināts iemūžināt fotogrāfijās Daugavpils novada tūrisma objektus.

No 16. jūnija līdz 3. augustam Daugavpils novada pašvaldības aģentūra „TAKA” rīkoja foto konkursu “Skaistākie un neparastākie mirkļi tūrismā Daugavpils novadā”, kura mērķis bija stiprināt Daugavpils novada iedzīvotājos piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi, savu novadu, popularizēt novada tēlu un veicināt tūrisma attīstību, iedzīvotāju iesaisti Daugavpils novada tēla veidošanā, vienlaikus radot krāšņas, mākslinieciskas un kvalitatīvas Daugavpils novada tūrismu raksturojošas fotogrāfijas.

Konkursā piedalījās 10 dalībnieki, iesūtot 39 fotogrāfijas, kurās attēloti gan dabas tūrisma objekti – Dabas parks “Daugavas loki”, Sventes ezers, Vecračinas pilskalns, Lielbornes muižas parks, Dinaburgas pils taka, gan atpūtas vietas un kultūrvēsturiskie objekti – Dinaburgas pilsdrupas un pils makets, Lielbornes muiža, Pantelišķu un Višķu baznīcas, atpūtas parks “Stalkers”, atpūtas vieta “Latgales sēta”, Slutišķu vecticībnieku sēta, mini zoo “JuRita” u.c.  Iesūtītos darbus vērtēja konkursa žūrija – Inese Minova, Olga Kuzmina un Rolands Gradkovskis, ņemot vērā darbu māksliniecisko un tehnisko kvalitāti, idejas oriģinalitāti un atbilstību konkursa radošajai tēmai. Savukārt sociālajā vietnē facebook.com lapā „Daugavpils novads.travel” tika izveidota aptauja, kurā ikvienam lietotājam bija iespēja nobalsot par viņaprāt veiksmīgāko fotogrāfiju.

Pirmo vietu konkursā “ Skaistākie un neparastākie mirkļi tūrismā Daugavpils novadā” ieguva Aleksandrs Alimovs, kurš iesniedza piecas fotogrāfijas, taču augstāko vērtējumu un godalgoto vietu nopelnīja foto, kurā attēlots Sventes ezers un atpūtas vieta „Sventes rasa”.Otro vietu konkursā ieguva Jānis Suveizda, kura fotogrāfijā atspoguļots Dinaburgas pils makets un skats uz novada ainavu dārgumu – Daugavas lokiem no pilskalna. Trešo vietu žūrijas balsojumā ieguva Kristīnes Zepas fotogrāfija, kas uzņemta Dabas parka “Daugavas loki” rotaļu laukumā “Kuģis” pie Dinaburgas pils takas. Facebook simpātiju balvu saņēma Renatas Šadurskas fotogrāfija „Salienas akmens tilts”.

1.vietas ieguvēja Aleksandra Alimova foto

2. vietas ieguvēja Jāņa Suveizdas foto

3. vietas ieguvējas Kristīnes Zepas fotogrāfija

Simpātiju balvas ieguvējas Renatas Šadurskas fotogrāfija „Salienas akmens tilts”

Konkursa uzvarētāji tika apbalvoti ar Daugavpils novada suvenīrmonētām – pirmās vietas ieguvējs saņēma visas trīs monētas, otrās vietas ieguvējs – divas, bet trešās vietas un skatītāju simpātijas ieguvējs – vienu monētu.

Daugavpils novada pašvaldības aģentūra „ TAKA” izsaka pateicību visiem konkursa dalībniekiem un aicina uz turpmāku sadarbību nākotnē!

Daugavpils novada pašvaldības tūrisma aģentūra TAKA