Noslēdzās novada atklātā individuālā kausa izcīņa 64 lauciņu dambretē

8. decembrī, jau  piekto  gadu  pēc  kārtas, mājīgajā Sventes pagasta Tautas namā notika Daugavpils novada atklātā individuālā kausa izcīņa 64 lauciņu dambretē, kurā šogad piedalījās 32 dambretisti no Daugavpils novada un pilsētas, Jēkabpils, Krāslavas,  kā  arī viesi no Lietuvas Anikščai un Zarasu pilsētām. Pēc tradīcijas dalībniekus sveica novada dambretes sekcijas vadītājs un Sventes pagasta dzejnieks Tadeušs Turonoks, kurš nolasīja dambretes kausa izcīņas sacensībām veltītus  dzejoļus.

Visi dalībnieki sacentās vienā grupā, un uzvarētājus pa grupām noskaidroja pēc  izcīnītajiem punktiem kopējā konkurencē. Vissīvākā konkurence bija vīriešiem, jo  pretendentu skaitā bija 6 dambretes meistari un viens starptautiskās klases dambretes  meistars, kuri arī izcīnīja godalgotās vietas. Pēc nospēlētajām 9 spēļu kārtām čempionāta piemiņas kausu, zelta godalgu un balvu izcīnīja Sventes pagasta komandas pārstāvis,  dambretes sporta  meistars Vitālijs Kravcovs ar izcīnītajiem 7,5 punktiem. Divi dalībnieki turnīru noslēdza ar izcīnītajiem 6,5 punktiem, bet pēc datora un dambretes koeficienta  otro vietu izcīnīja jēkabpilietis, dambretes meistars Alberts Veigurs, savukārt bronzas godalgu izcīnīja daudzkārtējais novada sacensību uzvarētājs, starptautiskās klases dambretes meistars Valdas Veršulis no Anikščai. Dāmu konkurencē 1. vietu ar 5 punktiem un piemiņas kausu izcīnīja Olga Juzupanova  no Sventes pagasta komandas. Otrajā vietā ar izcīnītajiem 4,5 punktiem Ona Pikauskiene no Zarasiem un bronzas godalgu izcīnīja Aņuta Mironova ar 4 punktiem no Daugavpils.

Jauniešu konkurencē zelta medaļu un piemiņas kausu izcīnīja Leonīds Murevičs no  Daugavpils  internātpamatskolas  ar  5 punktiem. Otro  vietu ar  4,5 punktiem izcīnīja Ričards Petaško no Sventes pagasta un 3. vietā arī ar 4 punktiem Valentins Meinerts no Sventes vidusskolas.

Daugavpils novada dambretistu vērtējumā ar 5,5 punktiem 1. vietu izcīnīja Nikolajs Dmitrijevs no Sventes pagasta. Otrajā un trešajā vietā ar 5,5 punktiem Anatolijs Borodins un Jānis  Rātnieks no Lauceses pagasta.

Uzvarētājiem kausus, medaļas un balvas pasniedza novada dambretes sekcijas vadītājs Tadeušs Turonoks, kurš  aicināja  visus  dalībniekus arī  nākošgad  piedalīties   Sventes pagasta un Daugavpils novada rīkotajās dambretes sacensībās un novēlēja visiem dalībniekiem  priecīgus Ziemassvētkus un panākumiem bagātu Jauno gadu.

Dalībnieki pateicas organizatoriem – Daugavpils novada Sporta nodaļai un Sventes pagasta pārvaldei par lielisku sacensību sarīkošanu, Sventes pagasta Tautas nama direktoram Viktoram Petaško par mākslas darbu izstādi, garšīgajām kafijas un  tējas pauzēm.

Informāciju sagatavojis:
Sacensību galvenais tiesnesis  Eduards Lihoveckis