Noslēdzies tūrisma rallijs “Apceļo Daugavpils novadu”

Ar spilgtām emocijām un neaizmirstamiem iespaidiem 24. augustā, Daugavpils novada svētku ietvaros, pirmo reizi aizritēja vēl nebijis pasākums – Tūrisma rallijs „Apceļo Daugavpils novadu” – aizraujošs un saliedējošs piedzīvojumu ceļojums ģimenēm, kolēģiem un draugu kompānijām, neierastā un atraktīvā veidā dalībniekus iepazīstinot ar novada labā Daugavas krasta tūrisma objektiem.

Daugavpils novada pastāvēšanas 10. jubilejas gadā pašvaldība gan formas, gan satura, gan norises vietas ziņā mainīja ierasto novada dienu koncepciju, tādēļ arī Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA” nolēma ikgadējo ekskursiju vietā pirmo reizi organizēt novada apceļošanas spēli. Svētki šogad norisinājās Naujenes pagasta Juzefovas Muižas parkā, kur atradās arī rallija reģistrēšanās, starta un finiša punkts.

Tūrisma rallijā ar savu atjautību, veiklību un orientēšanās prasmi mērojās 13 komandas gan no Daugavpils, gan arī no tālākiem novadiem – Vārkavas, Jēkabpils, Babītes un Limbažiem, dodoties ceļā gan ar automašīnām, gan velosipēdiem. Katra komanda startējot saņēma novada karti un rīkotāju izdotu ceļvedi ar dažādiem kontrolpunktiem – Daugavpils novada tūrisma objektiem, kas tām bija jāapmeklē. Sarakstā bija gan muzeji (Naujenes Novadpētniecības un Skrindu dzimtas muzejs), gan zemnieku saimniecības (stādu audzētāji „Ziediņi”, medus saimniecība „Rudzupuķes”, „Egles” senlietu privātkolekcija), dabas un kulturvēsturiski objekti (Slutišķu vecticībnieku sādža, skatu torņi, Dinaburgas pilsdrupas, Līksnas muižas kapela), atpūtas vietas („Višķi uz viļņa”, „Višķezers”, brīvdienu māja „Beibuki”), kā arī mini Zoo „JuRita”. Tajos dalībniekiem bija jāveic kāds saimnieku vai organizatoru sagatavots jautrs, darbīgs vai izzinošs uzdevums, par to saņemot punktus, pēc kuru kopsummas arī tika noteikti uzvarētaji.

Pēc komandu finišēšanas un punktu apkopošanas sekoja komandu apbalvošana uz lielās Novada svētku skatuves. Uzvaras laurus plūca komanda „X” no Naujenes, Dubnas un Višķu pagasta, iegūstot dāvanu karti 100 eiro vērtībā no pasākuma organizatoriem, otro vietu un 60 eiro karti ieguva Latgales medicīnas centra komanda no Daugavpils, savukārt godpilno trešo vietu un 40 eiro ieguva Kalupes un Nīcgales pagasta jauniešu komanda „Bermundu piecstūris”. Komanda „X” ieguva papildus balvu 50 eiro vērtībā par īpaši pārdomātu vizuālā tēla noformējumu.

Citu īpašo nomināciju ieguvējiem vērtīgas dāvanu kartes bija sarūpējuši pasākuma atbalstītāji: Atpūtas komplekss Lielbornes muiža, brīvdienu māja un ūdens inventāra noma „Beibuki”, laivu stacija „Višķi uz Viļņa”, lidojumu tandēmā ar paraplānu dāvāja sporta biedrība „Ultra”, īpašas dāvanas sagādāja arī Naujenes novadpētniecības muzejs.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavojusi: Liāna Cvetkova