Notika 10. Daugavpils novada Jaunatnes salidojums

3. un 4. augustā mācību poligonā ”Meža Mackeviči” Vaboles pagastā, notika visgaidītākāis šī gada notikums jaunatnes dzīvē – 10. Daugavpils novada jaunatnes salidojums! Šogad tas tika veltīts patriotisma tēmai. Pasākumā piedalījās 16 pagasti: Demenes, Dubnas, Kalupes, Kalkūnu, Naujenes, Nīcgales, Maļinovas, Medumu, Līksnas, Sventes, Skrudalienas, Salienas, Tabores, Vaboles, Vecsalienas un Višķu pagasti.

Salidojuma programma bija spilgta un atraktīva, līdz ar to jauniešiem vajadzēja piepūlēties, lai tiktu pie balvām  un godalgotām vietām. Arī šogad tika izmantots jaukto komandu sadalījums, jo tas sekmē jauniešus darboties kopā un veidot komunikāciju savā starpā. Salidojuma atklāšanas ceremonijā jauniešus uzrunāja Daugavpils novada domes priekšsēdētaja vietnieks Aivars Rasčevskis. Iepriekšējā salidojuma uzvarētāji – Vaboles pagasta jaunieši pacēla Daugavpils novada karogu. Pēc instruktāžas, komandu sadalījuma, salidojuma sporta daļa varēja sākties!

Jauniešiem vajadzēja izdomāt nosaukumu savām komandām un iziet apli ar sekojošām distancēm: “Vaboles sēņotāji”, ”Snaiperi”, “Reāla kauja”, “Smilšu karalauks”, “Lāčplēša izaicinājums”, “Jaunie novada sargi”. Vakarā visas komandas piedalījās mājas darbu prezentācijā. Mājas darbus vērtēja kompetenta un neatkarīga žūrija: Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska, sacensību galvenais tiesnesis Sergejs Komļevs un poligona “Meža Mackeviči” pārstāvis Jurijs Ančevskis.

Mājas darbu konkursa uzvarētāji:

1.vieta – Kalkūnes pagasts
2.vieta- Višķu pagasts
3.vieta – Skrudalienas pagasts.

Sporta disciplīnās tika iegūti sekojoši rezultāti:

Disciplīna “Vaboles seņotāji”:

1.vieta- “Tarzāni”
2.vieta- “Čabulīši”
3.vieta- “Endoparazīti”

Disciplīna “Snaiperi” – šaušana ar loku, meitenes:

1. vieta- Sintija Kokina (Dubnas pagasts)
2. vieta- Anastasija Zavadska (Salienas pagasts)
3. vieta- Jūlija Pelenoviča (Tabores pagasts).

Disciplīna “Snaiperi” – šaušana ar loku, puiši:

1. vieta- Dmitrijs Jarulevičs (Salienas pagasts)
2.vieta- Ivans Markovs (Naujenes pagasts)
3. vieta- Romāns Atrahimovičs  (Naujenes pagasts).

Disciplīna “Snaiperi” – šaušana ar pneimatisko ieroci, meitenes:

1. vieta- Oksana Daniļonoka  (Vecsalienas pagasts)
2.vieta- Gunita Skutele  (Nīcgales pagasts)
3.vieta- Aina Zubrova (Sventes pagasts).

Disciplīna “Snaiperi” – šaušana ar pneimatisko ieroci, puiši:

1. vieta  -Ivars Kursītis (Dubnas pagasts)
2.vieta- Ēriks Lapkovskis (Demenes pagasts)
3.vieta –Iļja Jakimovičs (Skrudalienas pagasts).

Disciplīna “Snaiperi” kopvērtējums:

1.vieta- Dubnas pagasts
2.vieta –Līksnas pagasts
3.vieta-Naujenes pagasts.

Disciplīna “Reāla kauja”:

1. vieta – “DRS”
2. vieta- “Tarzāni”
3. vieta –“Aldaris”.

Disciplīna “Smilšu karalauks”:

1.vieta- “2×2”
2.vieta- “Rimša”
3.vieta – “DRS”.

Disciplīna “Lāčplēša izaicinājums”:

1. vieta – “Tarzāni”
2. vieta – “Jumīši”
3.vieta- “Zaķīši”.

Disciplīna “Jaunie novada sargi”:

1.vieta – “Sapņotāji”
2.vieta- “Labākie”
3.vieta- “Sprīdiši”.

Vakara gaitā jauniešus sagaidīja diskotēka, dažādas aktivitātes un laba atpūta draugu lokā. Paralēli aktivitātēm, pagastu komandas saziedoja daudz noderīgu lietu priekš Daugavpils reģionālās slimnīcas bērnu nodaļas pacientiem. Par to viņiem īpašs paldies!

Svētdiena arī bija tikpat spraiga un aktīva. Jauniešus sagaidīja militārā stafete un bruņojuma un ekipējuma izstāde. Jaunieši uzzināja daudz lietderīgas informācijas par Nacionāliem bruņotiem spēkiem un iespējām saistīt savu nākotni ar militāro dienestu. Salidojuma kulmināciju – apbalvošanas ceremoniju, gaidīja visas komandas. Visi dalībnieki saņēma piemiņas balvas no mūsu sponsoriem. Protams, arī kopējās bildes.

Kopvērtējumā III vietu ieguva Skrudalienas pagasta komanda, II vieta ir Naujenes pagasta jauniešiem.  Salidojuma uzvarētāji – Višķu pagasta jaunieši!

Paldies visām komandām par aktīvu dalību! Īpaša pateicība ir jaunatnes lietu atbildīgiem par darbu. Jauniešiem – brīvprātīgajiem par darbu un to, ka palīdzējāt salidojuma organizēšanā. Īpašs paldies mācību poligona “Meža Mackeviči” darbiniekiem par palīdzību un atsaucību!

Mēs pateicamies arī par sniegto atbalstu balvu fonda veidošanā mūsu atbalstītājiem: SIA “Elitera”, SIA “Cannelle Bakery”, Rexona, Tymbark, SIA “Fazer Latvija”, Taste CAPS!, AS “NOO Cepeškungs”, DORITOS, Daugavpils spīdveja klubam “Lokomotīve”, Daugavpils piedzīvojumu parkam “Tarzāns”, Prowristbands, Caprice.

Pasākumu organizēja Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes jaunatnes lietu speciālisti sadarbībā ar sporta biedrību “BK Grozs”.

Uz tikšanos  Daugavpils novada jaunatnes salidojumā 2020!

Pasākums tika īstenots ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/070 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Daugavpils novadā” ietvaros.

FOTOGALERIJA