Novada biškopji dāvā medu audžuģimenēm un mediķiem

Ziemassvētki ir laiks, kad cilvēki kļūst labestīgāki, dāsnāki un sirsnīgāki, vēlas iepriecināt savus līdzcilvēkus, izdarīt kādu labu darbu un kādam palīdzēt.
Svētku priekšvakarā Latvijas Biškopības biedrības Daugavpils nodaļa sarūpējusi gardu un veselīgu dāvanu novada audžuģimenēm – pašu dravās ievākto medu. Medu dāvanā saņems arī Daugavpils reģionālās slimnīcas infekciju slimību nodaļas mediķi, kuriem pašlaik ir īpaši smags laiks, rūpējoties par Covid-19 pacientiem. Tā kā mediķi ikdienā visvairāk saskaras ar bīstamajām infekcijām, medus viņiem lieti noderēs imunitātes stiprināšanai.

“Katru jaunu dienu sāc ar medus karoti vienu,” saka Latvijas Biškopības biedrības Daugavpils nodaļas vadītāja Gunta Some, mudinot ikdienā lietot veselīgo bišu produkciju, kurai piemīt ļoti daudz labu īpašību.
Šogad medus pienesums novada dravās bijis gana dāsns. Iepriekš savu produkciju biškopji iedzīvotājiem piedāvāja iegādāties tirdziņos, kas tagad pandēmijas dēļ nevar notikt. Tāpēc biedrībai radās doma dalīties ar veselīgo bišu produkciju, sarūpējot nelielas dāvanas. Biedrības aicinājumam ziedot medu audžuģimenēm un mediķiem atsaukusies vairāk nekā 15 novada biškopji, kas sarūpējuši ap 80 kg medus.
Biškopju labdarības akcijai pievienojusies arī Daugavpils novada zemnieku saimniecība “Ziediņi”, kas audžuģimenēm sarūpējusi pa iesaiņojumam gardu ābolu no saviem augļu dārziem. Ar sociālo darbinieku palīdzību biškopju un zemnieku saimniecības dāvātā vitamīnu deva tiks nogādāta novada audžuģimenēm.

LBB Daugavpils nodaļas vadītāja Gunta Some vēl visiem jaukus svētkus un stipru veselību.

Rokasgrāmata “Bites-medus-cilvēki”