Novada sportisti izcīna 11 medaļas Latvijas Jaunatnes Olimpiādē

Priecīgā garastāvoklī no Latvijas Jaunatnes Olimpiādes Jelgavā atgriezās mūsu novada sportisti un treneri, kopumā izcīnītas 11 medaļas – 3 zelta, 3 sudraba un 5 bronzas, šajā rādītājā izcīnot 15 vietu starp 79 Latvijas pašvaldībām (rez.pielikumā), kuras piedalījās lieliskajos jaunatnes sporta svētkos. Pēc lielajām Olimpiskajām spēlēm Latvijas žurnālisti bieži vien rēķina, kurā vietā Latvija ierindotos, ja parēķina medaļu skaitu uz valsts iedzīvotāju skaitu un dažreiz sanāk diezgan augsti rezultāti. Ja es šodien rēķinātu cik ir izcīnīto medaļu uz sportistu skaitu, kuri nodarbojas pašvaldības sporta skolā, tad mēs noteikti būtu pirmajā trijniekā, jo mūsu sporta skolā ir tikai 250 audzēkņu, bet aiz mums ir ļoti daudz novadu, kur sporta skolās nodarbojas 500 un vairāk bērnu.

Dodoties uz Olimpiādi garastāvoklis bija krietni bēdīgāks, jo izbraucot uz sacensībām uzzināju, ka mūsu vieglatlētikas līderis un prognozējamais karognesējs atklāšanas parādē Edvīns Hadakovs ir saslimis un nevarēs piedalīties, tāpat uz sacensībām nevarēs braukt mūsu šobrīd labākais cīkstonis – Rinalds Skorodihins, kurš nesen piedalījās Eiropas čempionātā, bet dažas dienas pirms Olimpiādes, treniņā guva smagu traumu. Saņemot šīs ziņas sapratu, ka trīs “drošas” zelta medaļas mums aiziet garām .

Tomēr treneri bija labi pastrādājuši un neskatoties uz līderu trūkumu startējušie sportisti mums sagādāja daudz priecīgu brīžu.

Pirmie uz starta izgāja brīvās cīņas sacensību dalībnieki. Fināla sacensībās, kurās notika cīņas par medaļām, iekļuva trīs mūs sportisti. Cīņā par trešo vietu  svara kategorijā līdz 60kg Daniils Antonovs uzvarēja un izcīnīja novadam pirmo medaļu olimpiādē, pēc tam svara kategorijā līdz 80kg Maksims Romanovs izcīnīja sudrabu, bet svara kategorijā līdz 92kg, pārliecinoši aizvadot visas cīņas zelta medaļu izcīnīja Romāns Atrahimovičs, sevišķi smaga Romānam izvērtās priekšsacīkšu cīņa ar Daugavpils pārstāvi, jau pirmajās sekundēs daugavpilietis ieguva pārsvaru 5:0, bet Romānu tas nesamulsināja un turpinot ievērot trenera Andreja Andrijanova norādījumus tika pārņemta iniciatīva un beigās uzvara 12:8.

Arī bokseriem izcīnītas 3 medaļas. Gļeba Zujeva audzēkņiem sanāca “visgarākā” Olimpiāde, jo saskaņā ar boksa noteikumiem, sportisti dienā drīkst aizvadīt tikai vienu cīņu, līdz ar to sportistiem, kuri tiek finālā sacensības ilgst 3 dienas. No mūsējiem līdz finālam izdevās aizkļūt Romualdam Gribanovam. Svara kategorijā līdz 81kg, finālā Romualds jau 1.raundā nokautēja Jūrmalas sportistu un izcīnīja 1.vietu. Ņikita Zujevs un Aleksandrs Rabotjaga uzvarēja priekšsacīkstēs, bet pusfinālos nācās piekāpties saviem pretiniekiem, līdz ar to saņemot bronzas medaļas.

Vieglatlēti izcīnīja 5 medaļas. Sacensības mūsējie uzsāka uzreiz ar dubultuzvaru trīssoļlēkšanā – 1.vietā mūsu karognesēja olimpiādes atklāšanas pasākumā – Olga Ignatjeva rez.11.95m, otrajā vietā viņas māsa Jūlija Ignatjeva rez.11.79m.  Pēc tam Vladislavs Čemis izcīnīja 2.vietu 100m sprintā ar rezultātu 11.3sek, otrajā sacensību dienā Vladislavs vēlreiz stājās uz goda pjedestāla, izcīnot 3.vietu 200m ar rezultātu 23.25sek. Gandrīz pēdējā sacensību disciplīnā, parādot cīnītāja raksturu, 3000m 3. vietu izrāva Mareks Meženiks ar rezultātu 9:28,86min. Vēl 3 apļus pirms finiša Mareks atradās 6.vietā un pēc smagnējā skrējiena likās, ka nespēs noturēt arī to, bet tad tika atrasti spēki un viņš no nelielās 4 cilvēku grupas, kuri cīnījās par trešo vietu, aizmuka spēcīgi kāpinot tempu un finišēja trešais, diemžēl pirmie 2 bija atrāvušies pārāk tālu.  Tā kā Olimpiādē apbalvo pirmās 6 vietas, tad vēl uz goda pjedestāla stājās Olga Ignatjeva – tāllēkšanā 5.vieta (5.21m), augstlēkšanā Darja Stepanova 6.vieta (1.56m), Viktorija Jevdokimova 5.vieta 400m ar barjerām (1:06,40m) un 4.vieta meiteņu komandai stafetē 100m+200m+300m+400m, kurā skrēja Jūlija Ignatjeva, Olga Ignatjeva, Darja Stepanova, Viktorija Jevdokimova. Ar Olimpiādi daļai šīs vecuma grupas sportistiem vēl sezona nebeidzas. Pēc uzvaras Olimpiādē Latvijas izlases sastāvā startam Eiropas jaunatnes Olimpiādē Baku Azerbaidžānā iekļauta Olga Ignatjeva, iepriekš jau šīs tiesības bija izcīnījis Edvīns Hadakovs, savukārt Vladislavs Čemis un Jūlija Ignatjeva Latvijas izlases sastāvā dosies uz Baltijas valstu čempionātu. Visi minētie vieglatlēti trenējas pie Janas un Dmitrija Hadakoviem.

Paldies novada vadībai par piešķirtajiem līdzekļiem sportistu sagatavošanas periodā un dalībai pašā Olimpiādē.

Ļoti liels paldies visiem sportistiem un treneriem par augstajiem rezultātiem un Daugavpils novada popularizēšanu Latvijas Jaunatnes Olimpiādē!

Vēlu drīzāku atlabšanu mūsu līderiem Edvīnam un Rinaldam un veiksmi visiem sezonas atlikušajos startos!

Informāciju sagatavojis:
Novada sporta skolas direktors
Jānis Skrinda