Novada topošajiem māksliniekiem panākumi Latvijas mērogā

Noslēdzies 8. Vizuāli plastiskās mākslas konkurss “PRIEKULES IKARS”. Šogad, Priekules Mūzikas un mākslas skolas, rīkotajā konkursā tika iesniegti 554 darbi. Visaktīvākie bija bērni vecuma posmā no 10 – 13 gadiem. Īpašs prieks par jaunajiem māksliniekiem un viņu skolotājiem, kuri iedziļinājās Ikara vēstures gaitu līkločos un mēģināja izgudrot savus spārnus.

Šajā gadā bija arī izmaiņas, jo konkurss pirmo reizi notika ONLINE, tātad, dalībniekiem bija jāuztaisa savs darbiņš, jānofotografē un foto jāatsūta. Liela priekšrocība bija tā, ka darbi varēja palikt pie pašiem dalībniekiem par piemiņu.

Darbus izvērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Gundars Venens – Priekules novada kultūras vadītājs, Dzintra Budovska – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas ādas izstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītāja, Ināra Avotiņa – Latvijas Aerokluba izpilddirektore, Inita Rubeze – Priekules mūzikas un mākslas skolas direktore, Mārtiņš Cukurs – Priekules Mūzikas un mākslas skolas skolotājs un Dace Gailīte – Priekules Mūzikas un mākslas skolas skolotāja un Priekules novada tūrisma vadītāja.

Konkursā godalgotas vietas ieguvuši arī Augšdaugavas novada bērni.
Zīmēšanā vecuma grupā 4 – 6 gadi laurus plūca Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” audzēkņi: 1. vieta Anastasijai Iekalnei ar darbu “Rakstos, krāsās…”, 2. vieta Iljam Petkus par darbu “Uz mākoņmaliņas”, bet 3. vieta Vladai Jeronikai par darbu “Princese” (skolotājas Anita Jasinska un Vita Franckeviča).

Savukārt kategorijā “Gleznošana” Naujenes Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Sandra Minova  ar darbu “Vulkānspārni” saņēma Atzinību vecuma grupā 7 – 9 gadi (skolotāja Anita Jasinska).