Podrušnika, lestovkas un vītās jostas izgatavošanas darbnīca

27.februārī plkst. 11:00 Višķu pagasta Sabiedriskajā centrā notiks  “PODRUŠNIKA, LESTOVKAS UN VĪTĀS JOSTAS IZGATAVOŠANAS DARBNĪCA”
Darbnīcas laikā tiks pastāstīts un parādīts kā izgatavot vecticībniekam nepieciešamos lūgšanu rituāla priekšmetus – podrušniku [speciālu roku spilventiņu – paliktni lūgšanām] un ļestovku [rožukroni], kā arī tiks apgūti krievu sarafāna un vīriešu krekla jostu vīšanas pamati.
Nodarbības notiks Višķu pagasta Sabiedriskajā centrā (“18” Višķu tehnikuma ciems, Višķu pagasts, Daugavpils novads). Nodarbības ir bezmaksas. Vēlama iepriekš pieteikšanas pa tālruni 27752461.
Līdzi uz nodarbībām var ņemt savas šķēres, adatas, diegus, auduma gabaliņus.
Projekta “Krievu vecticībnieku tradicionālā kultūra un ikdienas dzīve XX gadsimtā Latgalē” ietvaros. Sadarbības partneri: Biedrība “Moskvinas vecticībnieki”, Naujenes Novadpētniecības muzejs, Višķu pagasta Sabiedriskais centrs.
Projektu atbalsta Britu padome Latvijā un biedrības “Sadarbības platforma”.