Popularizē un uzlabo Daugavpils novada tūrisma objektus

Lai popularizēt un veicināt savstarpējo sadarbību Daugavpils novadā un Daugavpilī esošajos zoodārzos un ar dzīvnieku aprūpi saistītajās iestādēs realizē klastera ideju, kā rezultātā iestādes iesaistās viena otras reklāmā.

Projekta nosaukums:Daugavpils novada dabas un kultūras vērtību infrastruktūras uzlabošana un popularizēšana”, kas tiek realizēts ar Lauku atbalsta dienesta palīdzību.

Projekta mērķis: Popularizēt sabiedrībā vietējās dabas skaistumu, putnu daudzveidību, neietekmējot to dabisko dzīves vidi, kā arī uzlabot infrastruktūru dotajos objektos, neradot papildus slodzi uz dabu un tai pat laikā radot iespēju piekļūt dabas objektiem. Popularizēt zoodārzu iespējas Daugavpils novadā un audzināt mīlestību pret dzīvniekiem. Popularizēt esošos kultūrvēsturiskos un dabas objektus novadā.

Kas tiek īstenots?

Zoodārzos, un ar dzīvniekiem saistītās vietās izvieto reklāmas stendus ar informāciju par pārējām līdzīgām iestādēm. Ir uzstādītas arī vairāk nekā 30 brūnās norādes uz dažādiem kultūras un vēstures objektiem.

Projektā iesaistās: biedrība ”Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs.

Īstenošanas termiņš: 2022. gada 15. februāris

Kādas ir projekta izmaksas?

Kopējā projekta summa 37 589,87 eiro, kur LAD finansējums sastāda 90% jeb 33 830,88 eiro, savukārt Daugavpils novada pašvaldība līdzfinansē atlikušo daļu.

Projekta ietvaros tiek uzlaboti arī infrastruktūras objekti. Viens no tiem ir Ostrovas putnu vērošanas tornis Višķu pagastā. Realizētāji cer, ka torni rekonstruējot, palielināsies arī cilvēku skaits, kas vēlēsies apciemot to.  Tiks paaugstināts cilvēku skaits, kurs vienlaicīgi varēs atrasties tornī.  Ja līdz rekonstrukcijai tie bija pieci cilvēki, tad pēc uzlabošanas tornī varēs atrasties jau desmit tūristi. Tiks uzstādīts arī informatīvs stends, kurā būs attēlota informācija par putniem, kurus var apskatīt no torņa.

Projekta ietvaros veidos arī Slutišķu gravas taku, kas vēlāk savienos Slutišķu sādžu ar Slutišķu krauju. Rezultātā tūristiem tiks savienoti trīs objekti – Slutišķu ciems, krauja un grava, piekļuve kuriem līdz šim nemaz nebija tik vienkārša. Plānots izveidot arī nelielus tiltiņus un kāpnes. Pastaigu taka veicinās aktīva dzīvesveida popularizēšanu, vienlaicīgi mazinot slodzi uz dabas resursu izmantošanu.

Savukārt ceļa Daugavpils – Silene posmā pie pagrieziena Červonkā ir uzstādīts infostends par Vecsalienas muižu, bet pie Daugavas krasta tiks ierīkots infostends par Lielbornes muižu. Norādes zīmes palīdzēs tūristiem atrast ātrāko un pareizo ceļu nokļūšanai tūrisma galamērķos. Zīmes tiks izgatavotas no izturīgākiem materiāliem, kas palielinās to ilgmūžību.

Viena no projekta būtiskajām sastāvdaļām ir veicināt pārvietošanos ar videi draudzīgiem transporta veidiem, jo šajos apgabalos ir iekļauti arī velomaršruti.

Zoodārzi un ar dzīvniekiem saistītas vietas Daugavpils novadā un pilsētā:

JuRita Mini Zoo, kas ir lieliska atpūtas vieta ģimenēm, kur iespējams iepazīties ar dažādiem dzīvniekiem. Piedāvājumā apskate un kontakts ar dzīvniekiem, barošana ar zoodārzā iegādāto barību. Šeit sastopami alpakas, lamas, ķenguri, kamielis, dambrieži, punduraitas, pundurkazas, poniji, ēzeļi, zirgi, truši un citi dzīvnieki.

Raptor parks, kurs atrodas Demenes pagastā ir parks atpūtai un pastaigai, kur var iepazīties ar dažādiem putniem un dzīvniekiem. Parkā var apskatīt eksotisko putnu sugas, piemēram, retas pūces, strausus, fazānus, pāvus, kraukli, ērgli un vanagu. Zooparkā dzīvo arī dambrieži un zirgi (Tinker šķirnes). Ciemos gaida arī ponijs, kurā mugurā Jūs varat pavizināt bērnus. Var redzēt draudzīgas kazas, kuras labprāt nobaudīs cienastu no Jūsu rokām, kā arī kazlēnu Tošku, kas var iepazīstināt ikvienu ar vietu, kur viņš dzīvo. Zooparka īpašnieki labprāt pastāstīs par parku, kā arī iepazīstinās ar pūču pasauli. Bērniem parkā ir piepūšamais batuts ar slidkalniņu. Parkā ir galdi un soliņi, tāpēc tie, kas vēlas atpūsties no pilsētas burzmas, ir laipni aicināti.

Dzīvnieku stūrītis atrodas arī „Silene Resort & SPA” teritorijā, kur apmeklētāji var ieraudzīt alpakas, trušus, pīles, vistas, holandiešu pundurkazas. Īpaši lielu prieku dzīvnieku stūrītis sagādā gados jauniem apmeklētājiem.

Demenes pagastā atrodas arī dzīvnieku patversme „Otrā māja”. Tā ir vieta, kur katrs viesis var ne tikai apskatīt patversme darbu, bet arī iepazīties ar tajā mītošiem dzīvniekiem – sunīšiem,  kaķīšiem, kurus var vēlāk arī adoptēt.

Tūristiem un interesentiem ir iespēja apmeklēt Latgales zoodārzu, kā arī Daugavpils Novadpētniecības muzeju, kurā var aplūkot novada kultūrvēsturisko mantojumu.

Avots: Daugavpils novada pašvaldības aģentūra TAKA
Apkopoja: Dainis Bitiņš