Projektā „Rainis un fotogrāfija” tapušās fotogrāfijas turpina ceļot

Biedrība Tautas fotostudija “Ezerzeme – F” sadarbībā ar Raiņa māju Berķenelē pērn īstenoja projektu „Rainis un fotogrāfija”, kas ļauj sabiedrībai interesantā veidā iepazīt Raiņa dzīvi un daiļradi. Projekta gaitā īstenotas divas lielas ieceres, proti, izveidotas neliela izmēra planšetes individuālām ekskursijām “Orientēšanās Berķenelē” un vizualizēta Raiņa dzeja.

Piedalīties projektā tika aicināti fotogrāfi no visas Latvijas. Atsaucās fotogrāfi no Liepājas, Ventspils, Rīgas, Jelgavas, Jūrmalas, Daugavpils, Ilūkstes, Naujenes, Viļakas un Ogres. Fotokonkursā “Raiņa dzejolis fotogrāfijā” tika iesūtīti vairāk nekā 30 autoru darbi, no tiem 23 nodrukāti uz ūdens izturīgām foto planšetēm, pievienojot attiecīgas Raiņa dzejoļa rindas. Pērn šīs planšetes tika izstādītas Raiņa mājas Berķenelē dārzā, bet šogad maijā daļa no tām jau aizceļoja uz Raiņa muzeja “Jasmuiža” dārzu Preiļu novadā.

Projekta autore Ilze Onzule cer, ka šo fotomateriālu varēs izmantot ilgtermiņā, organizējot pasākumus gan iekštelpās, gan ārtelpās, jo fotoplanšetes ir ūdensizturīgas. Katra planšete ir kā fotodarbs, kuru var izmantot kā interjera dekoru. Prioritāte darbu eksponēšanā ir vietām, kurām ir saistība ar Raini.

Preiļu novadā pārstāvēti fotogrāfu Agneses Pastares, Ērikas Baltiņas, Olgas Kuzminas, Ineses Minovas, Unas Libertes, Dzintras Zvaginas, Sarmītes Bogdanovičas, Linarda Onzula, Alvila Baltiņa, Svetlanas Pokules, Anatolija Kivrina, Ivara Skudras, Valijas Plataces, Jāņa Vecbrāļa, Eva Čūdere, Raita Karlsona, Ilmas Kupcovas, Ivara Salmaņa, Anatola Kauškala, Ģirts Dreimaņa, Erika Bitera darbi. Ar pārējo autoru -Silvijas Danelsones, Rolanda Bosa, Valta Kleina, Jurija Berdņikova un citu autoru darbi joprojām būs aplūkojami Daugavpils novada Raiņa mājas Berķenelē darzā.

Tāpat Raiņa mājas Berķenelē apmeklētāji varēs izmantot A4 formāta planšetes “Orientēšanās Berķenelē”, lai ekskursiju Raiņa mājā padarītu daudz aizraujošāku. Uz šīm planšetēm iekļauti fotogrāfu darbi, kuros iemūžinātas interesantas detaļas muzeja telpu iekšpusē vai ārpusē.

Planšetes “Orientēšanās Berķenelē”

Projektu „Rainis un fotogrāfija” finansiāli atbalstīja Latgales reģiona attīstības aģentūra, Valsts kultūrkapitāla fonds un A/S “Latvijas valsts meži”, piešķirot 500 eiro orientēšanās planšetu un fotokonkursa “Raiņa dzejolis fotogrāfijā” darbu izdrukai.