Radošās darbnīcas “Vecticībnieku kultūras mantojuma iepazīšanai”

Naujenes Novadpētniecības muzejs šī gada 7. un 20. februārī aicina uz 2 bezmaksas radošajām darbnīcām, kuras tiek organizētas Britu padomes Latvijā atbalstītā projekta “Krievu vecticībnieku tradicionālā kultūra un ikdienas dzīve XX gadsimtā Latgalē” ietvaros.

Darbnīcas vadīs pieredzējusi rokdarbniece, vecticībniece, Grebenščikova garīgās skolas [Rīga] pasniedzēja Jeļena Delikatnaja, kā arī pieaicinātie vecticībnieku kultūras mantojuma pētnieki.

07.02.2019. plkst. 11:00

“Podrušnika, lestovkas un vītās jostas izgatavošanas darbnīca”

Darbnīcas laikā tiks pastāstīts un parādīts kā izgatavot vecticībniekam nepieciešamos lūgšanu rituāla priekšmetus – podrušniku [speciālu  roku spilventiņu – paliktni lūgšanām] un ļestovku [rožukroni], kā arī tiks apgūti krievu sarafāna un  vīriešu krekla jostu vīšanas pamati.

20.02.2019. plkst. 11:00

“Latgales vecticībnieku tradicionālā apģērba un vecticībnieku mīksto rotaļlietu izgatavošanas darbnīca”

Pirmā nodarbības daļa veltīta vecticībnieku ikdienas, svētku un lūgšanu apģērba vēsturei 18.- 20. gadsimtā. Nodarbības gaitā varēs arī uzzināt kā pareizi ģērbties ejot uz lūgšanu namu, kāds apbedīšanas tērps tika izmantots Latgalē. Dalībnieki varēs iepazīties ar fotoarhīvu materiāliem. Nodarbības otrajā daļā tiks apgūtas lupatu leļļu un stilizētu leļļu tērpu  izgatavošanas prasmes.

Nodarbības notiks Skolas ielā 1, Naujenē,  Naujenes Novadpētniecības muzeja telpās.  Nodarbības ir bezmaksas. Obligāta iepriekš pieteikšanas pa tālruni 65471321.

Līdzi uz nodarbībām var ņemt savas šķēres, adatas, diegus, auduma gabaliņus.

PROJEKTS “KRIEVU VECTICĪBNIEKU TRADICIONĀLĀ KULTŪRA UN IKDIENAS DZĪVE XX GADSIMTĀ LATGALĒ”

Sadarbības partneri:

Biedrība “Moskvinas vecticībnieki”, Naujenes Novadpētniecības muzejs , Višķu pagasta sabiedriskais centrs

Projektu atbalsta:

 British Council Latvija