Reitterapijas nodarbībās dziednieks ir zirgs

Laika periodā no 09.08 līdz 20.08. Daugavpils Cietokšņa teritorijā norisinājās reitterapijas nodarbības. Reitterapija ir ārstēšanas metode, kurā galvenais dziednieks ir zirgs. Tā ietver sevī problēmu risināšanu medicīniskā, psiholoģiskā un sociālā rehabilitācijā.

Kad zirga ritmiskās kustības un siltums pāriet uz pacientu:

  • notiek pastāvīga jātnieka muskulatūras trenēšana;
  • muskuļu tonusa normalizēšana;
  • tiek stimulēta normāla kustība un paaugstinās tās aktivitāte;
  • uzlabojas koordinācija, balanss un līdzsvars;
  • notiek gaitas stimulēšana un trenēšana;
  • tiek veicināta slimnieka pašcieņa, paškontrole un neatkarība.

Ne visi bērni ar funkcionāliem traucējumiem (turpmāk – FT) var saņemt reitterapiju, tāpēc pirms pakalpojuma uzsākšanas, reitterapeitam jāiesūta bērnu pediatru izziņas 027/u, tās tiek izvērtētas un tiek noteikts vai klients varēs saņemt pakalpojumu – reitterapiju.

No Augšdaugavas novada pašvaldības centrālās administrācijas Sociālā dienesta uz reitterapiju tika nosūtīti seši bērni. Reitterapija notiek stingrās reitterapeites Olgas uzraudzībā, piemeklējot vispiemērotāko vingrinājumu katram bērnam ar FT individuāli.

Bērni, kuri saņem reitterapiju no gada gadā, gaida šo vasaras periodu, un, redzot zirgus atplaukst no jauna. Pakalpojuma sniegšanas vietā valda miera sajūta, no kuras negribas izrauties – pavisam noteikti tas ir skaidrojams ar zirgu burvību.

Ir bērni, kuri pie zirgiem brauc ar cienastu – maizi vai citu gardumu, lai pirms terapijas tos pamielotu, kas tika saskaņots ar pakalpojuma sniedzēju – Ilzi Stabulnieci.

Liels paldies Ilzei Stabulniecei un viņas komandai par sadarbību, sapratni un pamanāmu personisko ieguldījumu, kā arī atdevi šī pakalpojuma sniegšanā.

Pasākums notiek “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā” Nr. 9.2.2.1./15/I/005, projekta ietvaros.