Rolands Kļavinskis godam pārstāv Latviju starptautiskā mērogā

Ražīgi un panākumiem bagātīgi iesācies 2021. gads Špoģu Mūzikas un mākslas skolas akordeona klases audzēknim Rolandam Kļavinskim (skolotāja Vija Petrova).

27. februārī jau otro reizi Rolands piedalījās online koncertā, ko rīkoja Serbijas akordeonistu radošā apvienība „Accordion Constelation” (mūsu akordeonista debija notika Ziemassvētku un Jaungada koncertu ciklā). Šoreiz koncerts tika veltīts slāvu komponistu daiļradei, līdzās jaunajiem un profesionālajiem akordeonistiem no Serbijas, Bosnijas un Hercegovinas, Krievijas, Polijas, Baltkrievijas, Horvātijas un Lietuvas Rolands bija vienīgais Latvijas pārstāvis.

2.-15. martā Krievijā norisinājās X Starptautiskais mūziķu konkurss “Grand Music Art”, kas ik gadu tiek rīkots sadarbībā ar vadošajām profesionālās ievirzes mūzikas skolām Krievijā, žūrijas darbā aicinot atzītus dažādu mūzikas specialitāšu profesionāļus no visas pasaules. Šī konkursa pieredze bija neparasta ar to, ka sacensties nācās vienā kategorijā ne vien ar dažādu valstu akordeonistiem un bajānistiem, bet arī ar citu tautas instrumentu (balalaikas, dombras u.c.) spēlētājiem. Konkurss sniedz atgriezeniskās saiknes iespējas, piedāvājot dalībniekiem un viņu pedagogiem piedalīties meistarklasēs un lekcijās, kur var konsultēties, saņemt atbildes uz aktuāliem jautājumiem un žūrijas komentārus par atskaņojamo programmu. Konkursa rezultātā Rolands Kļavinskis savā vecuma grupā izcīnīja Diplomu par I vietu, kā arī saņēma žūrijas atzinīgus komentārus.

Savukārt 17.-21. martā Mogiļovā (Baltkrievija) notika III Starptautiskais akordeonistu un bajānistu konkurss „Mogiļovskije naigriši – 2021”. Šogad tas norisinājās gan klātienē, gan attālināti. Klātienes dalībnieku no Baltkrievijas uzstāšanos varēja vērot, pateicoties tiešsaistes pieslēguma iespējām, savukārt citu valstu pārstāvju sniegumus žūrija vērtēja pēc iesūtītajiem videoierakstiem. Pēc konkursa žūrijas lēmuma Rolanda Kļavinska sniegums tika novērtēts ar augstāko rezultātu un I vietu.

Lepojamies un vēlam izturību un uzcītību, gatavojoties ieplānotajām mūzikas sacensībām arī turpmāk!