Rolands Kļavinskis ieguvis uzvarētāja diplomu mūzikas jauno izpildītāju konkursā

26. un 27. martā Daugavpilī norisinājās I Starptautiskais Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss, kurš sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju, norisinājās attālināti – pēc konkursantu iesūtītajiem videoierakstiem. Konkursa rīkotājs – Daugavpils 13. vidusskola sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Daugavpils pilsētas Kultūras pārvaldi, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi, Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultāti – saņēma vairāk nekā 350 bērnu un jauniešu pieteikumus no 14 pasaules valstīm. Špoģu Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja akordeonists Rolands Kļavinskis (skolotāja Vija Petrova), kas pēc žūrijas lēmuma savā vecuma grupā tika novērtēts ar augstāko rezultātu un apbalvots ar konkursa uzvarētāja diplomu.

Lepojamies ar mūsu audzēkņa panākumiem un pateicamies viņa vecākiem par dēla motivēšanu attīstīt savas akordeona spēles prasmes un atbalstu dalībai cita veida sacensībās – Daugavpils sabiedriskās organizācijas „Benefiss” organizētajā konkursā „Talants bez robežām”. Šī konkursa ietvaros bērni un jaunieši tika aicināti izpausties kādā no rīcības komitejas piedāvātajiem žanriem (vokāls, horeogrāfija, oriģinālais žanrs vai instrumentālā mūzika). Pēc konkursantu videoierakstu noskatīšanās, žūrija lēma Rolandam piešķirt augstāko apbalvojumu – GRAND PRIX balvu instrumentālās mūzikas žanrā.