Rūpējieties par savu sirdi

Katru gadu 29. septembrī tiek atzīmēta Pasaules sirds diena, kuras mērķis ir veicināt izpratni par sirds veselību un samazināt ar sirds un asinsvadu slimībām saistīto problēmu ietekmi visā pasaulē. Sirds un asinsvadu slimības visā pasaulē, t. sk. Latvijā, ir galvenais nāves iemesls. Latvijā katru gadu no sirds un asinsvadu slimībām mirst ~16 000 iedzīvotāju – aptuveni katrs otrais nāves iemesls Latvijā ir tieši sirds un asinsvadu slimības.

Lai nepieļautu sirds un asinsvadu slimības attīstību, ļoti būtiska nozīme ir profilaktiskajiem pasākumiem (veselīgs un sabalansēts uzturs, fiziskās aktivitātes, atteikšanās no smēķēšanas un alkohola lietošanas u.c.).

Miokarda infarkts un cerebrālais infarkts (insults) Latvijā joprojām ir viens no izplatītākajiem invaliditātes un mirstības cēloņiem. Viens no iemesliem šādai situācijai – cilvēki neatpazīst vai nepievērš uzmanību šo slimību simptomiem, līdz ar to medicīniskā palīdzība tiek sniegta novēloti. Iedzīvotājiem ir iespēja elektroniski aizpildīt divus testus un pārbaudīt savas zināšanas par minētajām sirds un asinsvadu slimībām sekojošās mājaslapās:

SPKC mājaslapā, sadaļā “Latvijas reģionu un pašvaldību veselības profili”, atradīsiet arī informāciju par pašvaldību veselības profiliem noteiktā laika periodā, tai skaitā saslimstības rādītājiem ar sirds un asinsvadu slimībām, salīdzinot ar vidējiem rādītājiem valstī.