Šajā apkures sezonā tarifu pieaugums nav gaidāms

Augšdaugavas novadā šosezon apkures tarifu kāpums nav gaidāms, jo  novada teritorijā siltumapgāde tiek nodrošināta ar šķeldu vai granulām. Iespējams, kāps arī šo apkures materiālu cenas, tāpēc nākamajā apkures sezonā varētu būt tarifu izmaiņas, atzīst Augšdaugavas novada pašvaldības domes tehniskais direktors Valērijs Ļaksa.

Pašreiz siltuma, ūdens un kanalizācijas pakalpojumu sniedz trīs pašvaldības uzņēmumi – SIA “Naujenes pakalpojumu serviss”, SIA “Ornaments” un aģentūra “Višķi”, kā arī privātais pakalpojumu sniedzējs “Ilūkstes siltums”.

Teritorijā, kur pakalpojumu sniedz “Naujenes pakalpojumu serviss”, siltumapgādes tarifs nav mainījies kopš 2015. gada un tas ir 56,16 eiro par megavatstundu (MWh), izņēmums ir tikai Kalupes pagasts, kur tarifs ir nedaudz augstāks – 62,36 eiro/MWh, jo pagasts līdz šim apsaimniekošanu veica pats un tikai nesen to pārņēma “Naujenes pakalpojumu serviss”, skaidro V. Ļaksa.

SIA “Ornamenta” noteiktais siltumapgādes tarifs ir mainīgs, tas atkarīgs no tā, vai kurina ar šķeldu vai granulām, un svārstās no 30,50 līdz 54,84 eiro/MWh, savukārt SIA “Ilūkstes siltums” noteiktais siltumapgādes tarifs Ilūkstē ir 46,96 eiro/MWh.

Višķu pagastā, kur apsaimniekošanu veic aģentūra ”Višķi”, siltumapgādes tarifs ir 59,06 eiro/MWh.

Pagaidām saglabājušies arī līdzšinējie ūdens un kanalizācijas tarifi. SIA “Naujenes pakalpojumu serviss” apkalpojama teritorijā tie ir spēkā kopš 2016. gada – 0,92 eiro par kubikmetru par ūdeni un 1,42 par sadzīves kanalizāciju, savukārt Kalupē par ūdeni un kanalizāciju ir vienāds tarifs – 1,34 eiro par kubikmetru.

SIA “Ornaments” ūdens tarifs ir 0,96 eiro par kubikmetru, bet kanalizācija – 1,45 eiro, bet aģentūras “Višķi” tarifs par ūdeni ir 1,08 eiro par kubu, bet kanalizācija – 0,94.

Pagaidām neviens no pakalpojuma sniedzējiem nav vērsies pašvaldībā ar ierosinājumu mainīt tarifus, taču, ņemot vērā, ka no šī gada ir cēlušies elektroenerģijas tarifi un pieaug arī kurināmā izmaksas, visticamāk no nākamās tarifu kāpums būs neizbēgams, teic V. Ļaksa.