Samazinās rindu uz pašvaldības dzīvokļiem

Tā saucamajā mazās skolas ēkā Ilūkstē, kas sākotnēji tika būvēta slimnīcas vajadzībām, tiks izveidoti desmit pašvaldības dzīvokļi. Pēc R. Līča teiktā, lēmums visus skolēnus turpmāk izvietot lielās skolas ēkā tika pieņemts pirms četriem gadiem, līdz ar ko mazās skolas ēka palika tukša:

“Tika uzsāks līdz šim nebijis projekts. Pašvaldībai bija iespēja paņemt aizņēmumu Valsts kasē dzīvojamā fonda uzlabošanai. Šī investīcija tika novirzīta bijušās mazās skolas ēkas pārbūvei.”

Ēkā atradīsies vienas un divu istabu dzīvokļi, kā arī viens trīsistabu dzīvoklis. Tajā nomainīs visas inženierkomunikācijas un veiks kosmētisko remontu grīdām, sienām un griestiem. Turpina Būvvaldes vadītājs: “Šie dzīvokļi ir plānoti kā īres dzīvokļi. Kādēļ tika pieņemts lēmums pārveidot šo ēku par dzīvojamo? Tādēļ, ka Ilūkstē ir izveidojusies rinda uz brīvajiem dzīvokļiem. Lielākoties tieši uz divistabu dzīvokļiem.”

Šobrīd ēkā notiek darbi pie apkures sistēmas izbūves, būvnieki informējuši, ka ir pasūtīti materiāli ēkas siltināšanai, bet, ņemot vērā rūpnīcu noslogotību Covid ietekmē, manāma materiālu piegādes kavēšanās. Celtnieki sola darbus paveikt līgumā noteiktajos termiņos. Būvdarbu termiņš – 6 mēneši, neņemot vērā ziemas tehnoloģisko pārtraukumu.

Būvdarbu izmaksas – 456 304,54 eiro.