Satiksmes ministrs Tālis Linkaits tikās ar Augšdaugavas novada vadību

30. jūlijā Augšdaugavas novada Centrālās administrācijas ēkā viesojās Satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Ministrs tikās ar novada vadību – domes priekšsēdētāju Arvīdu Kucinu, priekšsēdētāja 1. vietnieku Aivaru Rasčevski, priekšsēdētāja vietnieku Vitāliju Aizbaltu, izpilddirektores 1. vietnieci Ināru Natarovu un pašvaldības speciālistiem – Attīstības pārvaldes vadītāju Vitu Rūtiņu un transporta tīklu inženieri Anitu Pabērzu.

Viens no aktuālākajiem jautājumiem ne tikai mūsu novadā, bet arī visā valstī ir ceļi. Satiksmes ministrs akcentēja faktu, ka, pateicoties papildus līdzekļiem (75 miljoni eiro pagājušogad un 100 miljoni šogad), kas tika iedalīti ceļiem, tiek sakārtoti ceļa posmi arī Augšdaugavas novadā. Tāpat Administratīvi teritoriālās reformas ietvaros pašvaldībām būs pieejami papildus 55 miljoni eiro ceļu sakārtošanai.

Sāpīgs jautājums ir arī Daugavpils – Rīgas četru joslu šosejas posms līdz Nīcgalei. Ministrs skaidroja, ka nākamgad šim ceļa posmam tiek paredzēts uzsākt projektēšanu, pēc kā sekos būvniecības darbi, taču konkrēti datumi netika nosaukti.

Ar Satiksmes ministru tika apspriestas arī aktuālas problēmas un jautājumi ceļu būvniecības jomā. Augšdaugavas novadā viens no šādiem jautājumiem ir nobrauktuvju izbūve uz valsts ceļiem. Bieži vien remontdarbu ietvaros tās izbūvē neatbilstošā līmenī, kā rezultātā tās lietot ir apgrūtinoši vai arī tās vispār nav lietojamas.

Kā pozitīvu aspektu ministrs atzīmēja arī jaunos autobusus, kas vadās cilvēkus reģionos. Tie būs moderni, atbilstoši vides pieejamības prasībām, ar kondicionieriem, pieejami arī riteņbraucējiem, aprīkoti ar Wifi un ierīču USB uzlādes sistēmu. Autotransporta direkcija patlaban strādā pie vienotās biļešu sistēmas izveides, proti, ar vienu biļeti varēs izbraukt dažādos maršrutos, dažādos transporta veidos, izplānojot savu maršrutu.

Tika akcentēts arī jautājums par vides pieejamību VSAC “Latgale” Kalupē. Objektā ir nepieciešama gājēju celiņa izbūve valsts ceļa posmā, kas būtiski uzlabotu drošību aprūpes centra klientiem.

Ar ministru tika pārrunātas lidostas un industriālā parka būvniecības ieceres Locikos, jaunā Augšdaugavas novada ceļa zīmju uzstādīšana, digitalizācijas (optisko interneta kabeļu ievilkšana) iespējas novada attālākajos nostūros.