Špoģu Mūzikas un mākslas skolas akordeonistu panākumi konkursā „CONCORD OF SOUNDS 2021”

No 16. – 20. maijam norisinājās I Starptautiskais akordeonistu konkurss „CONCORD OF SOUNDS 2021”, ko attālināti organizēja Mārupes Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas akordeona klasi. Pateicoties konkursa direktora, Spodra Kačāna, uzņēmībai un konkursu rīkošanas pieredzei ar starptautiskās mūzikas skolu asociācijas „CON ANIMA” atbalstu šis pirmais konkurss pulcēja gandrīz 400 dalībniekus no 32 pasaules valstīm – dažāda vecuma akordeonistus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Serbijas, Melnkalnes, Izraēlas, Ķīnas, Austrālijas, Jaunzēlandes, Vjetnamas, Portugāles Francijas, ASV, Brazīlijas u.c.

Špoģu Mūzikas un mākslas skolu dažādās klašu grupās pārstāvēja pieci akordeona spēles klases audzēkņi. Konkursa žūrija novērtēja mūsu jaunos akordeonistus ar sekojošiem rezultātiem: Deniss Petrovs (2. kl., skolotāja Anna Grigorjeva) un Anastasija Sidoreviča (1. kl., skolotāja Svetlana Vasiļjeva) ieguva Diplomus par III vietu, 2. klases audzēknis Rinalds Simanovičs un 6. klases audzēknis Matīss Sarkanis (skolotāja Svetlana Vasiļjeva) saņēma Diplomus par iegūto II vietu. Savukārt 4. klases audzēknis Rolands Kļavinskis (skolotāja Vija Petrova) šajā konkursā izcīnīja I vietu un sertifikātu – rekomendāciju dalībai Starptautiskās akordeonistu konfederācijas rīkotajā konkursā Trophée Mondial  de l’Accordéon, kas ir prestižākais pasaules mēroga ceļojošais akordeonistu konkurss.  Šī gada rudenī tas norisināsies Ukrainas kūrortpilsētā Truskavecā.

Pateicamies skolotājām un audzēkņiem par ieguldīto darbu, vecākiem – par līdzdalību, atsaucību un savu bērnu atbalstīšanu tik neparastajos apstākļos šajā mācību gadā.