Starptautiska grupa devās ekspedīcijas braucienā pa Daugavu

14. – 17. maijā biedrība “Latvijas Zaļā josta” un biedrība “Vides aizsardzības klubs” Ziemeļvalstu padomes projekta „Veselas upes – veselīgi mēs, veselīga jūra” ietvaros, kopā ar Koalīciju par Tīru Baltijas jūru, veica divu dienu starptautisku ekspedīcijas braucienu pa Daugavu no Slutišķiem līdz Kraujai.

Ekspedīcijā piedalījās 15 pārstāvji no dažādām valstīm, kas atrodas pie Baltijas jūras – speciālisti vides aizsardzības jomā, nevalstisko organizāciju pārstāvji, bioloģiskās lauksaimniecības speciālisti, biologi, ārsti, skolotāji, kā arī brīvprātīgie no Baltijas jūras baseina valstīm – Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas un Ukrainas.

Šī ekspedīcija ar plostu pa Daugavu bija paredzēta, lai noslēgtu starptautisko ekoloģisko kampaņu un pārrobežu upju aizsardzībai.

Ekspedīcijas dalībnieki tikās ar Daugavpils novada dabas aizsardzības speciālistiem, vietējiem tūrisma pārstāvjiem, apmeklēja Naujenes Novadpētniecības muzeju, lai dāvinātu Naujenes Novadpētniecības muzejam Augšdaugavas musturdeķa papildināšanai adītus fragmentus no Kaļiņingradas – dāvinot Nemunas un Pregoļjas upju simboliski austos gabaliņus ar dzintariem,  200 cilvēku tapinātu Polijas upju baseina austu un šūtu fragmentu, kā arī Baltkrievijas Černicas, Oboļas, Dvinas, Sečnas un Serebrjankas upju adītos fragmentus,  tādā veidā simbolizējot arī pārrobežu upju baseinu vienotību ar Daugavas baseinu un ieaužot savu upju baseinu sveicienu Daugavas upes musturdeķī.

Šo iniciatīvu veidot savas upes musturdeķi,  ekspedīcijas dalībnieki solījās pārņemt arī savās valstīs, veidojot jaunus upju musturdeķus.

Informāciju sagatavojusi:
Jolanta Bāra
Daugavpils novada domes
Dabas resursu nodaļas vadītāja