Angelīna Gatiņa stikla mākslas konkursā iegūst III vietu

Krišjāņa Barona 185. dzimšanas dienai par godu oktobrī Krišjāņa Barona muzejs sarīkoja valsts mēroga stikla mākslas konkursu “Kr. Baronam – 185”.

Konkursa uzdevums bija atveidot Dainu tēva piemiņas lietas stiklā. Tas bija pirmais republikāniskais stikla konkurss bērniem un jauniešiem. Atsaucība konkursam bija liela. Konkursā piedalījās bērni no visas Latvijas: Jaunjelgavas, Cēsīm, Limbažiem, Vecumniekiem, Daugmales, Rīgas u.c. Konkursa darbi izpildīti stiklā dažādās tehnikās – apgleznoti, kausēti, gravēti, aplicēti, likti mozaīkā un stikla krāvumā. Darbus vērtēja žūrija 11 cilvēku sastāvā: seši stikla mākslinieki un pieci citu jomu speciālisti.

Arī Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi piedalījās konkursā. Rezultātā Angelīna Gatiņa ar darbu “Galda lampa” izcīnīja 3. vietu savā vecuma grupā, kā arī visa skolas komanda ieguva specbalvu – tiesības 2021. gadā Lastādijā Rīgas centrā rīkot savu stikla darbu izstādi. Audzēkņus konkursam sagatavoja skolotājs Valdis Grebežs.

Konkursa darbi tika izstādīti Kr. Barona muzejā Kr. Barona ielā 3, Rīgā, kur tos varēs aplūkot līdz šī gada beigām.

Lai ik dienu ir gandarījums par paveikto un iedvesma jauniem sasniegumiem!

Video filma par pirmo republikānisko bērnu un jauniešu stikla mākslas konkursu un žūrijas locekļu komentāriem ir skatāma šeit.