Tautas deju kolektīvi pulcējās uz sporta un deju dienu “Ziemas prieki” Sventē

Tautas deju kolektīvu sporta un deju diena  “Ziemas prieki” Sventes vidusskolā jau piekto gadu pulcēja Daugavpils apriņķa jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvus. Kolektīvi pārstāvēja Daugavpils, Ilūkstes un Preiļu novadu, kā arī Daugavpils pilsētu. Ziemas sadancis jau ir tradicionāls un iemīļots pasākums, kurā dejotāji  izbauda sportiskas aktivitātes un sniedz koncertu skatītājiem.

Sporta aktivitātēs deju entuziastiem bija nepieciešams parādīt  veiklību un komandas saliedētību četrās disciplīnās – Veiklības stafetē,  Sapin bizi, Slēpojam priekam un Jautrajā stafetē. Tāpat izdomas bagātību bija jānodemonstrē, katram kolektīvam prezentējot vienu oriģināldeju. Par sportiskajām aktivitātēm rūpējās sacensību galvenais tiesnesis Aldis Rokjāns.

Vakarpusē 10 deju kolektīvi sniedza koncertu, izpildot gan jau iemīļotu, gan jaunu repertuāru, atrādot skaistos deju rakstus, krāšņos tērpus un savas dejotāju prasmes. Koncerta noslēgumā Sventes pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska un Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne kolektīvu vadītājiem, Daugavpils apriņķa tautas deju kolektīvu virsvadītājai Aijai Daugelei un visiem pasākuma organizēšanās iesaistītājiem, pasniedza Pateicības un dāvanas.

Pēc pasākuma sekoja vakara neformālā daļa, kurā dejotāji atpūtās, nostiprināja savstarpējo draudzību, kā arī priecājās par paziņotajiem rezultātiem sporta disciplīnās. Jāsaka, ka pērnā gada kopvērtējuma līderi, mājinieki – Sventes tautas nama VPDK “Ezerzvani” (vad. O.Petaško), arī šoreiz spēja uzrādīt vislabākos rezultātus. “Ezerzvani” tika apbalvoti kā 1. vietu ieguvēji trijās no četrām disciplīnām.

Veiklības stafete:

I Sventes tautas nama VPDK “Ezerzvani”

II Līksnas kultūras nama VPDK “Daugaveņa”

III Vaboles pagasta Kultūras nama JDK  “Aisma”

Sapin bizi

I Sventes tautas nama VPDK “Ezerzvani”

II Maļinovas pagasta Saieta nama JDK “Druvāni”

II Daugavpils novada DA “Līksme”

Slēpojam priekam

Sventes tautas nama VPDK “Ezerzvani”

II Ilūkstes Raiņa vidusskolas JDK “Ance”

III Nīcgales tautas nama VPDK “Lakši”

Jautrā stafete

I Vaboles pagasta Kultūras nama JDK  “Aisma”

II Maļinovas pagasta Saieta nama JDK “Druvāni”

III Sventes tautas nama VPDK “Ezerzvani”

Iveta un Aldis Rokjāni no VPDK “Ezerzvani” uzskata, ka sadanči ir ļoti interesanti un vērtīgi, lai gan labprāt sadancotu arī kādā citā pagastā. “Sadančos sporta aktivitātes ir domātas atpūtai, bet koncerti – deju soļu noslīpēšanai. Tā ir arī iespēja paskatīties, kā kolektīvi ir mainījušies – vienam otram kolektīva sastāvs ļoti ir izmainījies. Prieks, ka ir vēl kolektīvi, kam ir drosme turpināt un gatavoties nākamajai simtgadei,” nosaka Aldis Rokjāns.

Jaunieši Aiga un Sandis no Vaboles pagasta Kultūras nama JDK “Aisma” uzskata, ka šis bija piecgades jautrākais un interesantākais sadancis. “Aismas” dejotāji pērn piedalījās simtgades nozīmīgākajā pasākumā, tomēr darbs aktīvi turpinās, jo jau drīzumā gaidāmi arī Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētki, kuru repertuārs tiek aktīvi apgūts. “Vieglāks ir skolu jaunatnes repertuārs, jo dejas ir īsākas un arī soļi vieglāki. Pieaugušajiem pārsvarā ir kolāžās, kas sastāv no trīs dejām un ilgst piecas, sešas minūtes,” paskaidro dejotājs Sandis.

Pirmo reizi “Ziemas priekos” Sventē piedalījās Preiļu pilsētas vidējās paaudzes deju kopa “Talderi”. Vadītāja Silvija Kurtiņa pastāstīja, ka uz sadanci uzaicināja draugu kolektīvs DA “Līksme”. “Mēs draudzējamies ar vairākiem kolektīviem gan novadā, gan pilsētā. Šī ir pirmā reize, kad atbraucām uz Sventi. Mums bija prieks braukt, jo tā ir neredzēta vieta, jauni cilvēki, jaunas iepazīšanās. Mums patika,” atzīst S.Kurtiņa. “Interesanti bija tas, ka koncertā bija jādejo sporta zāles plašumā. Parasti mūsu nelielajos kultūras namos ir šauras skatuves un nevar izdejoties. Te bija atkal otrādi – vajadzētu domāt tā, lai varētu sevi atvērt tik tālu, lai uz lielā laukumu izskatītos labi.”

Lai gan kolektīvu vadītāji neslēpj, ka sastāvi mainās un īpaši grūti ir piesaistīt puišus, deju tradīcija Latvijā joprojām ir stipra, jo dejotāji vienmēr lepojušies ar izturību un mērķtiecību.

FOTOGALERIJA