Tautas deju kolektīvu sporta un deju diena ”Ziemas prieki – 2021” norisināsies attālināti

Ik gadu Daugavpils novadā norisinās ziemas perioda viens no skanīgākajiem un aktīvākajiem pasākumiem – ”Ziemas prieki”. Tajā Daugavpils novada un kaimiņu kolektīvi vienojas kopīgā draudzīgā gaisotnē, lai aizvadīt sporta spēles, kurās katrs izrāda savu veiklību un meistarību, savukārt otrajā dienas pusē norisinās kolektīvu uzstāšanās. Dejotāji izpilda latviešu tautas dejas, vienlaicīgi izrādot arī krāšņos tērpus.

Šogad konkurss norisināsies neklātienē jeb attālinātajā formātā. Tautas deju kolektīviem būs jāsagatavo veikto sporta aktivitāšu video un foto. No iesūtītiem materiāliem tiks veidota videofilma ”Ziemas prieki – 2021”.

Nākamajā kārtā, kuras sauksies ”Deju diena” norisināsies tautas kolektīvu sadancošana. Pasākuma dalībniekiem tiks izsūtīta informācija par otrās daļas norises datumu un laikiem. Tas būs atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas valstī.

Uzņemot video vai foto liecības, kolektīviem būs jāizpilda kopumā sešas ziemas aktivitātes: nobraucieni no kalna, sniega piku mešanu mērķī, jāizveido sniegavīrs, jāpilda uzdevumu ”egles mešana”, jāapdejo vai jāapdzied egle, kā arī jānofilmē vēlējumu dejotājiem 2021. gadā.

Konkursa iesūtītos materiālus vērtēs atbildīgā komisija, savukārt rezultātus paziņos otrās kārtas izskaņā. Kolektīvi tiks apbalvoti ar balvām.

Pieteikumus dalībai un materiālus pirmajai daļai, ka arī foto/video liecības sūtīt Sventes Tautas nama vadītājam Viktoram Petaško (e-pasts: vpetasko@gmail.com) līdz 25. februārim. Pieteikšanās otrajai daļai tiks izziņota vēlāk.