Tiek atklāta virtuālā izstāde “Šī laika sajūtas”

Šis pandēmijas laiks ir noteikti grūts daudzu iemeslu dēļ. Otrais vilnis ir sniedzis lielāku emocionālu triecienu, nekā pirmais vilnis pavasara laikā. Savās mājsaimniecībās un ar paziņām mēs apspriežam mūsu domas par pieņemtajiem lēmumiem šīs situācijas risināšanai, bet visnotaļ bez nepieciešamās uzmanības ir palicis mūsu psiholoģiskais un emocionālais stāvoklis. Un viens no veidiem kā izteikt savas emocijas ir pašizpausme dažādās mākslas formās, kas daudziem cilvēkiem ļauj justies piepildītākiem. Tāpēc informējot par šo izstādi cilvēki tika aicināti izteikt savas sajūtas par šo laiku ne konkursa formātā. Februāra laikā tika vākti darbi virtuālajai izstādei “Šī laika sajūtas”, kuru organizē Medumu pagasta Tautas nams. 

Lai realizētu šo ideju tika izmantota bezmaksas platforma artsteps.com, kuru Medumu pagasta Tautas nama vadītāja Elizabete Poddubnova iesaka izmantot visiem, kuriem interesē virtuālā realitāte. Ir daudzums tādu platformu globālā tīmekļa vidē, kas ir arī grafiski labākā līmenī, nekā izmantotā lapa artsteps.com. Šo platformu var izmantot, piemēram, arī skolotāji, jo mūsdienu pasaulē jau kļūst par normālu praksi veikt daļu no apmācībām izmantojot populārās spēles Minecraft vidi. Mākslas skolotāji varētu aplūkot to, kā iespēju klasei veikt kopīgu darbu, kas ir virtuālā izstāde, esot attālināti.
Kopumā tika savākti darbi no brīvprātīgiem 9 autoriem un mākslas darba formu veidā tika sniegtas fotogrāfijas, dzeja, vizuālā māksla, skultpūra, mūzikas darbi. Darba autoru skaitā ir kā dāmas, tā arī kungi un vēsts par virtuālo izstādi nonāca vecuma grupā no pilngadīgiem līdz jau gandrīz pensijas vecuma pārstāvjiem. Kas priecē – darba autoru vidū ir brīvie mākslinieki no Daugavpils, Preiļiem, Alūksnes un pat Nīderlandes!

Pateicamies visiem, kas piedalījās izstādes tapšanā – Anita Lipska, Žanna Orlova, Anda Sproģe, Jogita Bukate jeb Helis, Aija Suveizda Smit, Jeļena Ondzule, Renata Repina, Aleksandrs Nestjeruks, Фрэдс Фэнтезис jeb Dmitrijs Baranovskis.

Instrukcija linka izmantošanā:

  • Pa virtuālo izstādes telpu var pārvietoties kā google.maps mājaslapā.
  • Lapu apmeklējiet tikai no datora un ar labu interneta pieslēgumu.
  • Sākumā ļaujiet visam lejupielādēties līdz brīdim, kamēr nekur nebūs “downloading”.
  • Uz grīdas jābut redzamām kājiņām; pārvietošanās pa telpu varētu būt līdzīga kā google.maps. Spiediet uz kurieni gribat pārvietoties, gaidiet un tad koriģējiet bildi, kuru redzat.
  • Darbi ir izlikti apkārt visai mājai un iekštelpās; kopumā jāatrod 9 autoru darbi.
  • Patīkamu un interesantu apmeklējumu! Veltiet tam mazlietiņ jūsu laika.

Links uz izstādi: šeit.

Papildus Aijas Suveizdas Smites dziesma, kas arī ir ievietota izstādes telpā

Teksta un virtuālās izstādes autore:
Elizabete Poddubnova
Medumu pagasta Tautas nama vadītāja.