Tiks atklāta ceļojošā izstāde „Izgaismot Latviju”

No 22. janvāra līdz 8.februārī Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” (Dobeles ielā 30, Daugavpilī) tiks izrādīta izstāde “Izgaismot Latviju”. Filma ir režisora Jāņa Rēdliha un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas studentu un mācībspēku “RISEBA” veidots atskats uz trīs ar pusi gadus ilgajiem ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai, kas, piedaloties tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, norisinājās  43 pašvaldību teritorijās Latvijas pierobežā, un kulminēja ar 21.jūnijā notikušo Vislatvijas simtgades akciju “Izgaismo Latviju”. Akcijas laikā katrs valsts simtgadei par godu bija aicināts noiet vienu sirdskilometru paša izvēlētā vietā Latvijas pierobežā. Ekspedīciju gājienu rezultātā iezīmēts “1836 ceļš” – maršruts, kas ved apkārt mūsu valstij un ļauj iepazīt Latvijas krāšņo pierobežu.

Fonda “1836” organizētie un Imanta Ziedoņa muzeja atbalstītie gājieni un akcija “Izgaismo Latviju” iemūžināta arī fotogrāfijās, no kurām ar kuratores Velgas Vītolas palīdzību tapusi tematiska izstāde, kura kopā ar filmu 2019.gada sākumā sāk savu ceļu apkārt Latvijai un turpmāko gadu laikā tiks izrādīta Latvijas pierobežas novados.

Skolotāju un skolēnu grupas ir aicinātas apmeklēt izstādi un filmas seansu ”Izgaismot Latviju”, kas ir veltījums Latvijai un tās iedzīvotājiem, un stāsta par “1836 ceļa” izzināšanas gājieniem un cilvēkiem, kas šai idejai veltīja savu laiku un degsmi. Par to, kāda ir Latvija, kādu to ceļā ieraudzīja daudzie gājienu dalībnieki. Šī filma ir unikāls mantojums nākamajām paaudzēm, kas apkopo to, kāda šo trīs gadu laikā bija Latvijas pierobeža, un stāsta par to, kādi esam bijuši mēs paši – Latvijas iedzīvotāji. Filma ir unikāla arī ar Imanta Ziedoņa muzeja iesaisti tās veidošanā. Lepojos, ka varam sevi dēvēt par pirmo muzeju Latvijā, kura aizgādnībā tapusi pilnmetrāžas dokumentāla filma un izstāde,” saka Imanta Ziedoņa muzeja Uzticības padomes pārstāve Žanete Grende.

Izstādi “Izgaismot Latviju”  iespējams apmeklēt no 22. janvāra līdz 8.februārim no plkst. 9:00 – 18:00 bez maksas.

Imanta Ziedoņa muzejs  piedāvā   īpašus  filmas seansus  un  maksas  nodarbības  skolām 7. un 8. februārī.  Apmeklējumus  aicinām pieteikt  Daugavpils novada Kultūras pārvaldē pie Ināras Mukānes, tālr.29191840, e.pasts inara.mukane@dnd.lv