Tūrisma jomā tiek īstenotas jaunas idejas

Šogad pandēmija ir ietekmējusi dažādas nozares, tostarp tūrismu. Daugavpils novada tūrisma uzņēmēji lēsuši, ka apgrozījums šogad biezi vien ir vien 20% no pagājušā gada apgrozījuma šajā periodā, bet daudzos uzņēmumos darbs pavasarī bija pilnība apstājies, taču to sekmējusi ne vien pandēmija, bet arī aukstais pavasaris, skaidro Daugavpils novada tūrisma aģentūras “TAKA” direktors Rolands Gradkovskis. Kopumā tūrisma joma novadā atsākusi aktīvi darboties un pat krietni enerģiskāk nekā iepriekš, situācija pamazam sāk stabilizēties, bet vēl nav sasniegusi iepriekšējo gadu līmeni.

Savu darbību pandēmijas laikā nedaudz mainījusi arī aģentūra “TAKA”, sākot īstenot dažādas ieceres. Uzsākta projekta “Tūrisma infrastruktūras sakārtošana un pieejamība Daugavpils novadā” īstenošana, kura ietvaros notiek dažādas aktivitātes. Dažas ir jau īstenotas, piemēram, novada teritorijā uzstādīta virkne brūno norāžu uz dažādiem objektiem. Pašlaik norit darbs pie Slutišķu gravas takas, kas savienos Slutišķu sādžu ar krauju. Tas būs jauns un tūristiem interesants maršruts, vairāk piemērots cilvēkiem ar fiziski aktīvu dzīvesveidu, atzīst R. Gradkovskis. Mērojot šo taku, varēs iepazīt vairākus biotopus, aplūkot skaisto dabu, unikālo dabas pieminekli “Daugavas vārti” un gravas. Taku papildina dažādi tiltiņi un kāpnes. Jaunais objekts tiks pabeigta uz vasaras beigām.

Šogad tiks atjaunots Ostrovas putnu vērošanas tornis Višķu pagastā, pašlaik notiek projektēšanas darbi. Pagaidām tornis vel tik izmantots, taču savu laiku tas jau nokalpojis, tāpēc šogad tiks nomainīts.

Izveidots arī kopīgs klasteris ar Daugavpils pilsētu, kas paredz reklamēt zoodārzus un minizoodārzus abās pašvaldībās. Piemēram, Latgales zoodārzā, Daugavpils Novadpētniecības muzejā un citviet pilsētā tiks izvietoti informatīvi stendi, kuros varēs atrast informāciju par Daugavpils novada minizoodārziem, savukārt Daugavpils novada tūrisma objektos būs pieejama informācija par pilsētas objektiem.

Lai popularizētu novada tēlu un veicinātu tūrisma attīstību, kā arī veicinātu iedzīvotāju iesaisti Daugavpils novada tēla veidošanā, aģentūra „TAKA” rīko foto konkursu “Skaistākie un neparastākie mirkļi tūrismā Daugavpils novadā”, aicinot ikvienu līdz 3. augustam iesūtīt fotogrāfijas, kas atspoguļo Daugavpils novada tūrismu, t.sk. aktīvo atpūtu, tūrisma objektus, naktsmītnes, ēdināšanas iestādes, tūrisma pakalpojumus, kultūras pieminekļus utt. Vairāk par fotokonkursu šeit.

Foto: Visitdaugavpils.lv