Daugavas “tajā” krastā – Vecsalienas un Skrudalienas pagasti

ČERVONKAS MUIŽAS PILS (Vecsalienas pagasts)  celta 1870. gadā neogotikas stilā  un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā. Tā ir visai gleznaina ēka ar dinamisku un sarežģītu apjoma kompozīciju – īsta pasaku pils. Ēka segta ar stāvu divslīpju jumtu. Tās plastiku vairo rizalīti, mezonīni, tornis. Ar sevišķu rūpību izstrādātas detaļas. Tās ir daudzveidīgas un veiksmīgi papildina apjoma telpiskā risinājuma izteiksmību. Piemēram, logailas ir smailloka, segmentveida, taisnstūra un apaļas. Dažāda arī to dekoratīvā apdare un izkārtojums fasādē. Tās grupētas pa divi, trīs un četri, vietām redzama arkāde. Lielās zāles un otrā stāva apaļo logu dekors ir apvienots. Tās ir trīs iespaidīgas smailloka arkas, kolonnu balstītas, kas izceļ šo fasādes daļu starp citām. Saglabājusies barona kabineta loga vitrāža un lielā zāle ar grezniem griestiem.

Blakus Červonkas muižas pilij un muižas apbūvei plešas 3 ha liels brīvā plānojuma parks ar vismaz 14 veidiem eksotisko koku sugu.

Atpūtas bāze „Silene” LŪŠU TAKA

Atzīstieties sev godīgi, Jūs jau sen neesat kāpelējis pa kokiem vai lēcis ar gumiju! Vai atceraties, ar kādu prieku un azartu to darījāt bērnībā? Būtu tik jauki atgriezties šajās atmiņās…
Atpūtas parks “Silene” var jums atgriezt šīs atmiņas! Tagad koki ir augstāki un virves garākas, pats process ekstremālāks un aizraujošāks.
Virvju trasē “Lūšu taka” ir izveidotas trīs dažādas sarežģītības pakāpes trases. Patiks gan iesācējiem, gan lietpratējiem, gan profesionāļiem!
Virvju trase ir projektēta un uzbūvēta tā, ka tā funkcionēšana nenodara ļaunumu un kaitējumu kokiem un dabai.

KONTAKTINFORMĀCIJA:

Daugavpils novada pašvaldības aģentūra „TAKA”

Rīgas iela 2, Daugavpils

e-pasts: taka@dnd.lv

mob. tel. 29431360; tel. nr. 65476748