Iepazīsti Daugavpils novadu ( Daugavas loki)

Naujenes novadpētniecības muzejs piedāvā vienreizēju iespēju skatīt Naujenē dzimušās un pašlaik Parīzē dzīvojošās mākslinieces – tēlnieces Valentīnas Zeiles oriģināldarbus mākslas ekspozīcijā “Tēlniece Valentīna Zeile”, ielūkoties etnogrāfijas ekspozīcijā “Turīga latviešu zemnieka istaba” un apskatīt 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma sadzīves priekšmetus un darbarīkus; apmeklēt dabas ekspozīciju „Zemūdens pasaule” un atklāt, kas slēpjas un dzīvo Daugavas dzelmē, kā arī iepazīt vecticībnieku kultūru ikdienā un svētkos brīvdabas ekspozīcijā “Slutišķu vecticībnieku mājā”.

Piedāvā doties atraktīvos ekskursiju maršrutos gida pavadībā un iesaistīties aizraujošās programmās:

– Aicina ikvienu iesaistīties Ginesa rekorda tapšanā – lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošanā

– Piedāvā rokdarbu meistarklases: izšūšanu krustdūrienā, volānšaļļu adīšanu, adīšanu uz grābekļa, auskaru tamborēšanu un brošu darināšanu

– “Latgales vecticībnieku mantojums”

– “Slāvu un latgaliešu mantojums: kopīgais un atšķirīgais”

– “Poļu mantojums Naujenes pagastā”

– “Visi ceļi ved pie Dieva”

– Divu dienu maršruts “Dabas parks “Daugavas loki”

– “Iepazīšanās ar latgaliešu dzīvesveidu un kultūru”

– “Dinaburgas pils bruņinieku noslēpumi”

– Keramikas un klūgu pīšanas darbnīca Latgales kokles pavadījumā

– Ekskursija latgaliešu valodā dabas parkā “Daugavas loki”

 

Kontaktinformācija:

T. +371 65471321; +371 29468988; +371 26532508

 e-pasts: naujenesmuzejs@inbox.lv

Adrese: Skolas iela 1b, Naujene, Naujenes pagasts, Daugavpils novads

SLUTIŠĶU VECTICĪBNIEKU SĀDŽA atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Vēstures avotos Slutišķi kā ciems minēts jau 1785. gadā. Slutišķu sādžā vērojamas zemnieku mājokļu celšanas tradīcijas. Visu celtņu pamatā ir taisnstūra guļbūves ēkas, kas nosegtas ar divslīpju vai četrslīpju jumtu. Māju apdare un dekori radniecīgi tuvāko kaimiņu – slāvu tautu celtniecības tradīcijām un izpaužas fasādēs, grezni apdarinātos logos, rotātās durvīs un zelmiņos. Rotājumu izvēlē ir darbojusies namdaru bagātīgā fantāzija. Grezni veidotas logu apmales un karnīzes gandrīz nevienā celtnē neatkārtojas, jo namdari, darinot logu rotājumus, vienmēr domāja par ēku individualitāti. Te aplūkojama Naujenes novadpētniecības muzeja  etnogrāfiskā brīvdabas nodaļa – “Slutišķu vecticībnieku māja”.

Kontaktinformācija:

T. 371 27149794

 e-pasts: naujenesmuzejs@inbox.lv

Adrese: Slutišķi, Naujenes pagasts, Daugavpils novads

DABAS PARKS „DAUGAVAS LOKI”. Raksturīgākā dabas parka īpatnība ir 8 lieli Daugavas līkumi, kuru garums sasniedz 4-6 km, un to krastos ir izvietojušās pamatkrasta kraujas. Parka teritorijā atrodami daudzi dabas un kultūrvēsturiskie pieminekļi, tajā iekļauta Daugavas senleja, Juzefovas muižas parks ar unikālo gravu (Marijas taka), Vecpils pilskalns ar 13. gs. Livonijas ordeņa pilsdrupām, Markovas izziņu taka.

Dabas parku var ērti iepazīt, braucot ar divriteni – minies kur gribi, piestāj, kad un kur vēlies. Turklāt, braucot ar velosipēdu, dabas ainavas un apskates objekti ir ieraugāmi labāk.

Tie, kuri ir iecienījuši ūdenstūrismu, var doties laiskā atpūtas braucienā, izbaudot dabas skatus un sarīkojot pikniku uz plosta.

Pastaigu cienītāji atradīs sev ko piemērotu. Gan dabas draugs, gan vēstures interesents, gan vienkāršs tūrists, gan pieredzējis ceļotājs var doties pastaigā gan uz pāris stundām, gan nedēļu ilgā pārgājienā.

Kontaktinformācija:

T. 371 27149794

 e-pasts: naujenesmuzejs@inbox.lv

Adrese: Naujenes, Tabores, Vecsalienas, Skrudalienas, Salienas pagasts

NESTEIDZĪGA ATPŪTA – UZ KOKA PLOSTIEM PA DAUGAVU. Sporta klubs „Beibuks” iznomā koka plostus, kas ir pielāgojami jebkuram cilvēku skaitam izbraucienam pa Daugavas lokiem. Nodrošina ar transportu līdz starta vietai, izziņas materiāliem, pēc vajadzības arī ar gidu. Konkrēts maršruts tiek pieskaņots individuāli, atbilstoši atpūtai plānotajam laikam. Maršruta ilgums ir atkarīgs no gadalaika, straumes un vēja virziena.

Nomas pakalpojumā ietilpst: transportēšana uz starta vietu kopā ar braucējiem, plosta izbūve, pavadīšana, sagaidīšana galamērķī, braucēju nogādāšana uz apmešanās vietu. Plosts ir aprīkots ar galdiem, soliem, nojumēm, glābšanas vestēm, enkuru, tauvām un diviem airiem (priekšgalā un pakaļgalā), ar kuru palīdzību plostu var vadīt. Papildus ir pieejams grils un ogles.

Jums nepieciešams tikai labs garastāvoklis, lai izbaudītu šo lielisko atpūtu.

Kontaktinformācija:

T. +371 29493121

 e-pasts: ilmars.lociks@inbox.lv

Adrese: Viļuši 4, s. Viļuši, Naujenes pagasts, Daugavpils novads

KEMPINGS „OZIANNA”  atrodas Daugavpils novadā starp Daugavpili un Krāslavu dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. Kempings atrodas ainaviski skaistā vietā, blakus Daugavai pie Rozališķu loka, kas ir viens no astoņiem Daugavas senteces lokiem. Šis Daugavas loks bija attēlots uz 10 latu banknotes. Gar kempinga teritoriju ved vēsturiskais Rīgas – Maskavas lielceļš.

Kontaktinformācijas:

www.piedaugavas.lv

T. +371 29182474

Adrese:  Diļeviči, Naujenes pagasts, Daugavpils novads