Iepazīsti Daugavpils novadu (Līksna – Vabole – Nīcgale)

LĪKSNAS PARKA TAKĀS var izšūpojoties lielajās Lieldienu šūpolēs un pienākt pie muižas avotiņa. Turpinot ceļu, nokļūsiet atpūtas vietā “Pie Pēterīša” ar dižsēdekļiem un ugunskura vietu. Tālāk taka aizved civilizētos “džungļos”, ir iespēja pasēdēt “vigvamā”. Taka ved uz Līksnas muižas vietu, kur muižas drupu fragmentu sargā stārķu pāris. Šeit atrodas arī arhitektūras piemineklis – Līksnas muižas kapela. Takas garums ir 1 km.

VABOLES SKRINDU DZIMTAS MUZEJS ir piemiņas vieta pirmajiem tautas atmodas darbiniekiem brāļiem Skrindām – Benediktam (1869–1947), Kazimiram (1875–1919) un Antonam  (1881–1918). Pastāvīgā ekspozīcija stāsta par Skrindu dzimtas dzīvi un darbu. Skatāma arī ekspozīcija par Līksnas un Vaboles pagasta vēsturi un šodienu, kā arī vairāk nekā gadsimtu vecas mēbeles un dažādi sadzīves priekšmeti. Muzeja krājumā ir 20. gadsimta sākuma grāmatas, žurnāli un laikraksti, fotogrāfijas.

Iespēja nogaršot slavenās Vaboles „kļockas” (iepriekš piesakot).

NĪCGALES LIELAIS AKMENS ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā.

Tas atrodas dziļi mežā ap 6 km uz austrumiem no Nīcgales dzelzceļa stacijas, taču viegli sasniedzams, pateicoties ierīkotajam zemesceļam un norādēm.  Akmens atrodas meža stigu krustpunktā.

 KONTAKTINFORMĀCIJA:

Daugavpils novada pašvaldības aģentūra „TAKA”

Rīgas iela 2, Daugavpils, e-pasts: taka@dnd.lv

mob. tel. 29431360; tel. nr. 65476748