Lielbornes muiža un parks

Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā. Jūs esiet laipni aicināti izbaudīt vēstures un dabas skaistumu, apmetoties telšu vietās Lielbornes muižas pagalmā.

No muižas ēkas paveras skats uz Daugavu, protams, jo līdz likteņupei un iespējām nopeldēties vai pamakšķerēt ir vien pārsimt metru un Lielbornes muiža ir piemērota izvēle ūdenstūristiem. Ceram satikt aizvien vairāk velobraucēju, jo caur muižas parku vijas arī jaunatklātais 35.velomaršruts.

Šobrīd apskatāma, iespējams, 18 gs. celtā vecā pils, kā arī 19. gs. pirmajā pusē klasicisma stilā celtā jaunā pils. Lielbornes muižas kungu mājas jaunākā daļa pārbūvēta 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā. Kungu māja, kas ir raksturīgs vasarnīcas stila piemineklis Augšzemē, var lepoties ar savām dekoratīvi izstrādātajām  konstrukcijām un apdares detaļām, kas rada savdabīgu māksliniecisko iespaidu.

Muižas parkā, kas plešas abpus Bornes upei, apskatāmi divi dižkoki: ozols un vīksna, apmeklētāju acis priecēs arī lapegles un neparasti skaista priede. Pastaigu takas ved gan gar straujo Bornes upi, gan pa tās stāvajām nogāzēm, paverot romantisku skatu  uz Daugavas lokiem, dzirnavu drupām un ūdenskritumu, drīzumā arī dzirnavu dīķi, jo šobrīd notiek parka atjaunošanas darbi.

Šī ir vieta, kuru noteikti iemīļos ģimenes ar bērniem, kur tām būs pieejamas visdažādākās aktīvās atpūtas iespējas: šūpoles, bērnu laukums, kāpšanas siena, āra trenažieris utml., bet vecākiem garda rīta kafija.

Kontaktinformācija:

Lielbornes muiža, Lielborne, Salienas pagasts, Daugavpils novads, +371 29284480, nora@durbe.edu.lv, www.facebook.com/lielborne

http://www.durbe.edu.lv/lv/par-mums/atputas-komplekss-lielbornes-muiza