Līksnas muižas parks

Līksnas muižas parks atrodas Daugavpils novadā. Braucot pa šoseju Rīga – Daugavpils, nevar nepamanīt Līksnas ainavas dominanti – Līksnas Romas katoļu baznīcu, kas ir celta 1912.gadā neogotikas stilā. 1999. gadā Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidoja atpūtas taku, kura katru gadu tiek paplašināta. Šodien, staigājot pa Līksnas takām, var vērot ne tikai dažādi ierīkotus celiņus vai kreatīvus koka un metāla veidojumus, bet arī uzzināt, ka pa šo taku jājusi Polijas nacionālā varone, Līksnas muižas iedzīvotāja – Emīlija Plātere. Emīliju, viņas dzīvesveida un rakstura dēļ, sauca par vietējo Žannu d’Arku. Līksnas pagasta bibliotēkā glabājas mākslinieka Sandija Greiškalna gleznots Emīlijas Plāteres portrets. Līksnas parkā atrodas arī arhitektūras piemineklis – Līksnas muižas kapela.

Pateicoties LMT atbalstam, 2015.gadā Līksnas parkā uzstādīts jauns dizaina objekts – Mīlestības koks, kurā kāzu dienā jaunlaulātie var iekārt savu atslēdziņu, tādā veidā simboliski uz mūžu saslēdzot kopā savas sirdis. Mīlestības koku svinīgi atklāt palīdzēja un savas sirdis uz mūžu saslēdza četri pāri – divi pāri, kuri nupat bija mijuši gredzenus, zelta un sudraba kāzu gaviļnieki. Objektā izveidotas vairāk kā tūkstotis vietu, kur iekārt atslēdziņas. Visas atslēdziņas, kuras atradās vecajā kokā tika iestrādātas jaunā objekta stumbrā. Tika konstatēts, ka vecākā atslēdziņa, iepriekšējo koku rotāja no 2008. gada. Objektu radījis metālmākslinieks Valērijs Konstantinovs.

Savukārt Līksnas ciemā var iepazīties ar ciema vēsturi, apmeklēt iedvēsmojošo baznīcu, izbaudīt dažādas aktivitātes muižas parkā un apmeklēt vietējos amatniekus.

Ieejas maksa:
Tūristu grupām Līksnas muižas parka apmeklēšana ir maksas pakalpojums, kurā ietilpst gida pakalpojumi.

Gida pakalpojumiem ir nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Adrese:
Daugavas iela 8, Līksna, Līksnas pagasts, Daugavpils novads

Kontakti:

(+371) 65475572
parvalde@liksna.lv