Pastaiga pa Vasaras saulgriežu ugunskuru taku

Jau pavisam drīz malu malās tiks degti Jāņu ugunskuri. Bet Slutišķu sādžā tie tika iekurti jau 19. jūnija vakarā, aicinot ikvienu doties pastaigā pa Vasaras saulgriežu ugunskuru taku un tvert maģiskās sajūtas Daugavas tuvumā.

Šajā interaktīvajā piedzīvojumā jautrība un laba oma sita augstu vilni.  Pie pirmā ugunskura apmeklētājiem bija jāiepazīst Saulgriežu ugunskuru takas baušļi, lai turpmākais svētku baudījums notiktu bez starpgadījumiem un atbilstoši šā brīža epidemioloģiskās drošības prasībām.

Neprecētās meitas varēja mest ozolā vainagu, lai uzzinātu, kad izies pie vīra.

Pie nākamā ugunskura ikviens varēja sev pagatavot īpašu našķi no rauga mīklas, proti, mīklas pikuci izrullēt, satīt ap koka mietiņu un uzcept ugunskurā. Baudot saulrieta burvību un silto vakaru, šāds našķis bija tieši laikā.

Turpinot ceļojumu pa ugunskuru taku, apmeklētājiem bija jāmin mīklas, lai iegūtu kādu saldu balvu, Daugavas krastā varēja uztaisīt piemiņas foto īpašajā Slutišķu rāmītī, Markovas kalna pakājē varēja klausīties putnu dziesmas un baudīt maģiskus ugunskurus, bet pašā kalna virsotnē vilināja maiga stabules mūzika un varēja noklausīties Markovas pilskalna leģendu.

Visas takas garumā izvietotas kartītes ar īpašiem QR kodiem, kurus nolasot ar savam viedierīcēm, var iegūt daudzveidīgu informāciju par Jāņu dienas tradīcijām, ticējumiem, ūdens maģiju Jāņu naktī, iemācīties kurt Jāņu ugunskuru un pīt Līgo vainagu.

Vai zinājāt, ka Līgo vanags jāpin labā noskaņojumā? To un citas aizraujošas lietas var uzzināt, noskenējot OR kodu un noskatoties atbilstošu video. Kartītes ar QR kodiem Slutiškos būs pieejamas līdz 27. jūnijam, tāpēc izbaudīt Vasaras saulgriežu burvību vēl var pagūt.

Pasākumu rīkoja Daugavpils novada kultūras centrs “Vārpa” sadarbībā ar Naujenes Kultūras centru.

Līdz 27. jūnijam ikviens tiek aicināts doties pastaigā arī pa Juzefovas parku izbaudīt skanīgās putnu dziesmas un ieelpot reibinošo Saulgriežu ziedu smaržu. Dodoties pastaigā, ielādē telefonā QR kodu lasītāju, meklē un skenē kartīti ar QR kodu (nepieciešams mobilā interneta pieslēgums).

Teksts, foto: Inese Minova