Unas Guras personālizstāde “Ceturtā bezgalība”

Datums: 04.10.2020 – 20.12.2020

Laiks: darbadienās no 8.00 – 16.30. Brīvdienās un svētku dienās – pēc iepriekšēja pieraksta.

Norises vieta: Vecsalienas muižas pils

Izstādes nosaukums ir saistīts ar Unas vecumu (48). Katra dzīves desmitgade ir kā bezgalība, kurā tu kaut ko sasniedz, veic, baudi.
Šo izstādi sastāda divu darbu sērijas. Viena no tām ir lielformāta keramikas objekti, kas savos apveidos līdzinās akmeņiem, sastingušām bioformām, kā saka pati māksliniece, keramiskām telpām, kas iespiestas visumā.

“Man patīk caur tausti izjust formu un telpu, ko radu. Materiāls pats pasaka visu priekšā – ir tikai strādā. Jo lielāka pieredze, jo interesantāk. Keramika vispār spēj sniegt beznosacījuma gandarījumu,” teic Una.

Otro ekspozīcijas daļu veido izmēros mazāku darbu sērija, kuru silueti atgādina kustībā apstādinātus burbuļus, kas tiecas augšup cauri biezajai ūdens kārtai. Unas Guras veidotajos darbos cietajā keramikas ķermenī ir apslēpta kūsājoša dzīvība, iespējams pat pašas mākslinieces būtība: ”Aiz māliem var paslēpties no visa kā, vislabāk – no realitātes.”

Visi Unas Guras darbi ir rotāti ar ritmisku “pumpu” rakstu, kas mākslinieces veidotajos keramikas objektos atklāj papildu dimensiju. Šis raksts vizuāli atgādina īpatnēju armatūras sietu, kas paspilgtina virsmas dinamiskuma ilūziju, kā arī sniedz ieguldījumu mākslas darbu silueta nepārtrauktajā tapšanas procesā, kas ir tik nozīmīgs. Darba procesam Unas Guras dzīvē ir meditatīva nozīme, kam ir pievienota vērtība – bauda: ”Man patīk kā smaržo māls, šamots. Man patīk taktili sajust māla slīdību, patīk tā sviestainā faktūra, kad to ar asu nazi nogriež vai veido kādu nospiedumu.”

Tālrunis informācijai: +371 654 758 70