Var sākt aizpildīt platību maksājumu provizorisko iesniegumu

No šā gada 20.oktobra ikviens lauksaimnieks var sākt aizpildīt informāciju Vienotajā platību maksājumu iesniegumā. Tāpat, ja nepieciešams, ir iespēja ierosināt Lauku bloku precizēšanas pieprasījumus, ko var izdarīt Provizoriskā iesnieguma sadaļā vai Lauku bloku precizēšanas sadaļā Lauku atbalsta dienesta (LAD) Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS).

Šādu iespēju LAD piedāvā jau rudenī, lai padarītu ērtāku minēto iesniegumu aizpildīšanu EPS – to var darīt pakāpeniski un jau savlaicīgi aprēķināt, vai tiks izpildītas zaļināšanas un citas prasības, kā arī attiecīgi saplānot veicamos darbus nākamajai sezonai.

Pabeigt platību maksājumu iesnieguma iesniegšanas procesu varēs 2021. gada aprīlī un maijā.

Pirmo reizi provizorisko iesniegumu varēja aizpildīt šā gada sākumā, kad divus mēnešus pirms platību maksājumu iesniegumu pieņemšanas vairāk nekā 2000 lauksaimnieku aizpildīja provizoriskos iesniegumus.

Video par ārpusbloka platību precizēšanu provizoriskajā iesniegumā skatāms šeit: