Vasaras ziedu burvība Maļinovā

Plūc, māsiņa, ko plūkdama,
Saplūc raibus puķu pušķus,
Zilus, baltus, iedzeltenus,
Kas Jāņos uzziedēja!

Vasarā tā vien gribas iebrist pļavā un baudīt pļavas ziedu burvību. Sevišķi šajā laikā ap Jāņiem, kad acis žilbst no krāsu toņu daudzveidības un kur vēl smaržu buķete, kas virmo gaisā.  No 16.jūnija līdz 21.jūnijam  Maļinovas pagasta bibliotēkā skatāma vasaras ziedu izstāde. E.Vinceviča keramika, linu galdauts un pļavas ziedi rada Jāņu dienas noskaņu, smaržu buķete, kas piepilda bibliotēku ir neaprakstāma. Izstādē apskatāmi pašreiz ziedošas puķes, sarkanais āboliņš, margrietiņas, rudzupuķes, lupīna, gundega, mežrozīte un citas. Katrs ziediņš piesaista skatienu ar savu neatkārtojamu formu, krāsu, smaržu. Lupīnu sveces, kas lepni slejas pret sauli, maigie zvaniņi kautrīgi nokāruši galviņas, baltās margrietiņas – mīlestības puķe, jasmīnu reibinošā smarža. Tas viss liek apstāties, paraudzīties apkārt un izbaudīt vasaru.

 Iesim dabā smelsim spēku un enerģiju, krāsim spēkus ziemai.

Sagatavoja Elvīra Kokina, Maļinovas pagasta bibliotēkas vadītāja