Visaginā aizvadītas jauniešu sporta spēles

1. jūnijā, sākoties vasaras brīvlaikam, Daugavpils novada jaunieši piedalījās Latvijas – Lietuvas jauniešu sporta spēlēs. Sporta spēles norisinājās projekta LLI-402 “Riska grupas jauniešu sociālā integrācija, balstoties uz sporta aktivitātēm” (risk-free) ietvaros.

Jauniešiem bija iespēja startēt trīs sporta veidos: pludmales volejbolā, pludmales futbolā un strītbolā. Daugavpils novada jaunieši startēja pludmales volejbolā, kā arī pludmales futbolā. Ainai Zubrovai (Sventes pag.) un Karīnai Beinarei (Kalkūnes pag.) izdevās izcīnīt 2. vietu pludmales volejbolā, vecuma kategorija līdz 17 gadiem. Savukārt sīvā cīņā par 1. vietu pludmales  futbolā, puišu komanda piekāpās viļāniešiem, rezultātā ieņemot 2. vietu. Daugavpils novada godu pludmales futbolā aizstāvēja Ēriks Gravelis, Ēriks Gusevs un Rihards Vaņkovs no Medumu pagasta, Romāns Atrahimovičs un Vladislavs Kuzmickis no Naujenes pagasta, kā arī Valentīns Meinarts no Sventes pagasta un Dmitrijs Ivanovs no Kalkūnes pagasta. Tāpat Daugavpils novada jauniešu komandu pārstāvēja Aleksejs Suveizda, Jeļena Maslova, Ksenija Babahina, Jana Ļizunova, Marina Kudrjašova no Kalkūnes pagasta.

Paralēli sporta sacensībām notika arī ugunsdzēsēju paraugdemonstrējumi un stafetes, robežsargi piedāvāja izbaudīt lauku virtuves gardumus, bija iespēja arī pavizināties pa Visaginas ezeru kopā ar glābējiem glābšanas motorlaivā. Tāpat visiem klātesošajiem bija iespēja doties izbraukumā ar pūķu laivu kopā ar kapteini – Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvēju, daudzkārtējo Eiropas un Pasaules čempionu kanoe airēšanā – Jevģēniju Šuklinu.

Projekts LLI-402 “Riska grupas jauniešu sociālā integrācija, balstoties uz sporta aktivitātēm” (risk-free) tiek īstenots Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam ietvaros. Šo projektu finansē Eiropas Savienība.

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Daugavpils novada dome, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.