“Višķi” izsludina pieteikšanos mācībām un kaļ plānus attīstībai

Daugavpils Būvniecības tehnikuma izglītības programmu īstenošanas vietā “Višķi” ir sākusies uzņemšana divās pamatapmācību programmās.

Nākamā m. g. studējošie, kas absolvēja 9. vai 12. klasi var pieteikties Augkopības tehniķa un Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķa specialitātēm. Abas profesijas ir ārkārtīgi pieprasītas Latvijas darba tirgū, kur šo speciālistu praktiski nav. Specialitāšu aktualitāti pierāda fakts, ka daudzi jaunie speciālisti sākuši darba attiecības ar zemnieku saimniecībām vēl mācīšanās laikā, pirms izglītības iestādes absolvēšanas.

“Šeit ļoti labi apmāca audzēkņus, iegūstam labu profesiju un daudz zināšanu. Šī profesija ir perspektīva. Es jau strādāju pie saimnieka, kur biju gājis arī praksē. Viņš mani paņēma strādāt. Pagaidām strādāšu, bet nedaudz vēlāk varbūt, atkal atnākšu tieši “Višķos”, uz citu profesiju mācīties,” dalās absolvents Aleksejs Vasiļjevs.

Daugavpils Būvniecības tehnikuma direktore Ināra Ostrovska: “Pirmkārt, tā ir vēsturiska vieta, kuru dibināja mūsu senči 100 gadus atpakaļ. Šodien “Višķi” ir uz jauna progresa un attīstības sliekšņa. Kopā ar novada pašvaldību priekšā ir grandiozi plāni, lai Višķi nebūtu tikai lokāla mācību iestāde. Višķiem ir jābūt augstas profesionālās raudzes mācību iestādei Eiropas līmenī.”

Lauksaimniecības nākotne ir saistīta ar ekoloģiju un modernām tehnoloģijām, tādēļ nākotnē “Višķos” varētu parādīties arī jauna mācību programma, jaunas būves un tehnika. Bet jau nākošgad lekcijas ar Zoom palīdzību vadīs lektori no visas valsts.

“Tehnikuma statuss dod ļoti lielas iespējas. Mums ir daudz programmu, kuras var apvienot, un lauksaimniecība ir viena no lielajām industrijām. Domāju, ka mēs nākotnē “Višķus” pārvērtīsim par lielu industrijas tehnikumu,” skaidro Ostrovska.

Tehnikumam ir plašs sadarbības partneru tīkls. Tas nodrošina prakses vietas un iespējas piedalīties izglītības un pieredzes apmaiņas projektos, doties mācību ekskursijās uz vadošajiem Latvijas uzņēmumiem, tikties ar nozaru profesionāļiem. ERASMUS+ programmas ietvaros tiek piedāvāta iespēja stažēties praksē ārvalstu uzņēmumos.

Augkopības tehniķa un Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķa programmās var iestāties interesenti ar vismaz vidējo izglītību. Dokumenti jāiesniedz līdz 17. augustam.

Pateicoties daudzgadīgām tradīcijām, patriotismam un profesionālam pedagoģiskam sastāvam, “Višķi” spējuši saglabāt kvalitatīvu izglītību, kas paliks pieprasīta arī tālajā nākotnē.

Vairāk informācijas par studijām meklējiet iestādes mājaslapā – dbt.lv, sadaļā “Izglītības programmu īstenošanas vieta “Višķi””.