Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki Aglonā

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki no 11. līdz 15. augustam ir gada lielākie katoļu svētki, kas Aglonā – starptautiskas nozīmes svētvietā Latvijā – pulcē tūkstošiem katoļu un citu konfesiju ticīgo gan no Latvijas, gan citām valstīm.

Ceturtdien, 15.augustā, Aglonu apmeklēja arī valsts augstākās amatpersonas. Svētkos piedalījās Valsts prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV), tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) un citi ministri, kā arī Saeimas deputāti. Svētku pasākumos Aglonā tika aicināts piedalīties arī Lietuvas Seima priekšsēdētājs Viktors Pranckietis.

Svētā Mise tika svinēta pie pāvesta altāra plkst.12. To vadīja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Dievkalpojuma noslēgumā notika Euharistiskā procesija. Tajā piedalījās arī Daugavpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Rasčevskis un novada pašvaldības izpilddirektore Vanda Kezika.