X Starptautiskajā Jauno mūziķu konkursā piedalījās ŠMMS audzēknis R.Kļavinskis

10.-12. aprīlī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā notika X Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss VIVA LA MUSICA. Šogad konkursā piedalījās jaunie mūziķi no Lietuvas, Baltkrievijas un Latvijas mūzikas skolām – solisti tika dalīti četrās vecuma grupās: A, B, C, D. Pēc konkursa nolikuma katram dalībniekam bija jāatskaņo viens vai vairāki F. Pulenka vai H. Persela un brīvas izvēles skaņdarbi. Konkurss ir interesants ar to, ka vienā vecuma grupā sacenšas dažādu solo instrumentu spēles jaunie izpildītājmākslinieki un dziedātāji. Konkursu vērtēja starptautiska žūrija, tostarp pianiste, vairāku klavierspēles mācību grāmatu autore Aušra Kučinskiene (Lietuva), saksofonists J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Artis Sīmanis (Latvija), vijolniece, Baltkrievijas Valsts Mūzikas akadēmijas ģimnāzijas-koledžas pedagoģe Viktorija Varedovska un pianists, diriģents, S.Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktors Aivars Broks.

Daugavpils novadu šajā konkursā pārstāvēja Špoģu Mūzikas un mākslas skolas akordeona spēles klases audzēknis Rolands Kļavinskis (skolotāja Vija Petrova). Pēc žūrijas lēmuma, Rolandam tika piešķirts Atzinības raksts.