Zināms Daugavpils novada Skaļās lasīšanas sacensības uzvarētājs

Šogad Skaļās lasīšanas sacensības Latvijā notiek jau ceturto gadu. Daugavpils novada bibliotēkās un skolās notika konkursa 1. un 2. kārta, pēc kuras finālā pulcējās septiņi 5. klašu skolēni no Naujenes un Lāču pamatskolas, kā arī Sventes un Špoģu vidusskolas.

Konkurss tika organizēts attālināti, sadarbojoties ar skolotājiem, vecākiem un bibliotekāriem. Dalībnieki iesūtīja savus video ierakstus, kuros iepazīstina ar sevi, sniedza nelielu ieskatu grāmatas tēlos, notikumā un lasīja skaļi izvēlētās grāmatas fragmentu. Visus video skatījās, klausījās un vērtēja ekspertes: Inga Gedžūne, Inese Zuģicka un Vita Litiņa.

2021. gada Skaļās lasīšanas sacensības Daugavpils novada fināla uzvarētāja ir Lāču pamatskolas 5. klases skolniece Milana Filatova, kas lasīja fragmentu no Kairi Lookas grāmatas “Lidostas blaktis nepadodas”. Viņa iegūst tiesības piedalīties valsts finālā Rīgā, kad rudenī sacensību 3. posmā tiksies 30 dalībnieki no visa Latvijas.

Godpilno  2. vietu ieguva Naujenes pamatskolas skolniece Katarina Vaikule, lasot fragmentu no Ēriha Kestnera grāmatas “Divas Lotiņas”. Savukārt ar nelielu punktu starpību žūrijas simpātiju un 3. vietu ieguva Špoģu vidusskolas skolnieks Oskars Blūmentāls, lasot fragmentu no Ilzes Spergas grāmatas “Dzeiveiba”.

Paldies visiem dalībniekiem, skolotājiem un bibliotekāriem!