Daugavpils novada dienas 2012

 

FOTOGALERIJA

VIDEO

Novada svētki atkal pilsētas ielās! Ar augļiem, dārzeņiem, desas luņķiem, sieru, medu, ceptu maizi un citiem lauku gardumiem novadnieki no sestdienas miega modināja pilsētniekus. Vietējā ražojuma prece ir vērtība, ko Daugavpils pilsētas iedzīvotāji novērtē un gaida – ne velti jau ceturto gadu Rīgas, Institūta un Muzeja iela bija pārpildīta ar daudziem pircējiem un svētku baudītājiem. Novada dienu gadatirgu pavadīja plaša kultūras programma saimnieces Anitas un vācu barona Minhauzena vadībā, sporta aktivitātes, radošās darbnīcas un izstādes.

Šī gada jauninājums bija uzņēmējdarbības konsultāciju telts, kurā topošie, jaunie un pieredzējušie uzņēmumu vadītāji varēja iegūt informāciju par aktualitātēm dažādās uzņēmējdarbības nozarēs. Dubnas, Vecsalienas, Skrudalienas, Vaboles, Līksnas, Višķu, Salienas, Kalupes, Medumu, Malinovas pagastu jaunieši rīkoja radošās darbnīcas un demonstrēja fotoizstādi „Uzņēmējdarbība manā pagastā” projekta „Youth for nature” (LLIV – 321) ietvaros. Neviltotu interesi apmeklētājos izraisīja Latgales zoodārza reto reptiļu izstāde, mazpulku vienību darbu prezentācija, novada muzeju radošās darbnīcas un Višķu pagasta studijas „Pūpoli” rokdarbu demonstrējumi.

Ar dziesmām un dejām uz skatuves priecēja gan vietējie kolektīvi, gan viesmākslinieki. Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „The Joy of Mobility” (LLB – 1- 063) ietvaros uz skatuves savu sveicienu Daugavpils novadam veltīja kapela „Sadūnia”, jauniešu folkgrupa „Mindrauja” un Braslavas rajona Vidzu ciema kultūras nama deju kolektīvs „Ulibka” un soliste Valerija Anufrieva. Apsveikuma vārdus novadniekiem veltīja arī īpašais ciemiņš – Braslavas rajona deputātu padomes priekšsēdētāja Ņina Pučinska. Svētku programmā sekoja kapelas „Jūlijs” no Līvāniem un grupas „Dabasu Durovys” krāšņs noslēguma koncerts.

Daugavpils novads vienmēr lepojies ar savu daudzveidību. Lai iepazītu novada pagastus, šogad vislielāko uzmanību uz skatuves izpelnījās pagastu dižošanās priekšnesumi. Kalupe, Līksna, Vabole un Nīcgale izmantoja brīdi pareklamēt savus ražotājus, apskates objektus un latgaliskās tradīcijas. Svente, Medumi un Kalkūne uz Novada dienām „atpeldēja” ar stilizētu laivu. „Pie mums ir Sventes muiža, kas daudzus vilina. Un tūristus pa ciemu ar tankiem vizina,” tā un līdzīgi lipīgos meldiņos par trim pagastiem dziedāja kreisā krasta pārstāvji. Saliena, Skrudaliena un Vecsaliena saklāja bagātīgu saimes galdu – uz tā netrūka ceptas maizes ar sieru, rapšu eļļas, mājas gaļas kūpinājumu, mājas vīna un citu vietējo zemnieku ražojumu. Tabore, Laucese un Demene publiku iekustināja ar atraktīvām dejām, bet Višķi, Dubna un Maļinova uz skatuves paspēja izspēlēt teātri ar ainām iz lauku dzīves, uzrīkot konkursu par spilveniem un jestri sevi apdziedāt. Dižošanos noslēdza Naujenes, Biķernieku un Ambeļu pagasta saimnieki, kuri ar apiņiem, miežiem un medu izbrūvēja gardu alu.

Ikviens pircējs, kurš iegādājās vietējā ražojuma preci vismaz triju latu vērtībā, laipni tika sagaidīts Lauku gardumu ielā, kur par izsniegto talonu varēja mieloties ar pagastu sarūpētajiem cienastiem – zupām, pankūkām, buļbešnīkiem, lauku speķi, zirņiem, sautētiem kāpostiem, ozolzīļu kafiju un pīrāgiem. Īpašu popularitāti izpelnījās mednieku kolektīva „Skrudaliena” piedāvātais stirnāža gaļas sautējums.

Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska atradu laiku iziet cauri visām tirgotāju rindām, lai aprunātos un pasniegtu Pateicības rakstus, izsakot zemniekiem lielu paldies par ikdienas darbu, atbalstu un piedalīšanos Novada dienu norisēs. „Priecē, ka šogad tirgojas vairāk kā 65 uzņēmēji. Arī pilsētas iedzīvotāji par Novada dienām sāk laicīgi interesēties – pirmajā gadā iedzīvotājiem vēl trūka informācijas, bet šogad to jau gaida kā stabilu tradīciju,” uzsvēra J.Jalinska. Priekšsēdētāja novadniekus un ciemiņus aicināja arī nākamgad nepalaist garām iespēju izbaudīt lauku gaisotni un gardumus pilsētas ielās. Uz tikšanos Novada dienās 2013!