Daugavpils novada dienas 2013

FOTOGALERIJA

VIDEO

21.septembrī ar plašu gadatirgu noslēdzās Daugavpils novada dienas – „Veram vaļā amatu lādi”, to ietvaros norisinājās arī pirmais Latgales amatnieku festivāls, pulcēdams amatu meistarus un mājražotājus no vairākiem Latvijas tematiskajiem ciemiem.

Vietējie Daugavpils novada ražotāji, kā arī tirgotāji un amatu meistari no citiem Latvijas novadiem pārsteidza apmeklētājus ar daudzveidīgo produkciju – augļiem, dārzeņiem, sieru, medu, maizi, dziju, stādiem, rokdarbiem, rotām, izstrādājumiem no koka, māla, dažāda veida un formas pinumiem, ārstnieciskajām tējām, kokvilnas un lina izstrādājumiem. Ikvienam apmeklētājam bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, iesaistīties dažādās sporta aktivitātēs, garākās bizes pīšanā, vizināties piemājas saimniecības „Pāvlilijas” zirgu karietē, apskatīt Džeinas Saulītes fotogrāfiju izstādi „Daugavpils novads no putna lidojuma”, kā arī nogaršot Lauku gardumu ielas ēdienus.

Lauku gardumu ielā cienāja ar zupām, pankūkām, zirņiem, lauku speķi, sautētiem kāpostiem, ozolzīļu kafiju. Savukārt, šefpavāri un pagastu pārstāvji šo dažādo gardumu degustētājiem un izgaršotājiem savus ēdienus pasniedza kreatīvi un ar izdomu, dekorējot galdus un arī paši sevi atbilstoši gadatirgus stilam un tematikai.

Ar dziesmām un dejām gadatirgu ieskandināja Rožupes kultūras nama folkloras kopa „Rūžupis veiri”, grupa „Patrioti.lg”, Daugavpils novada Kultūras centra Tautas deju ansamblis „Līksme”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Līksme”, Rēzeknes zaļo pakalnu koris un grupa „Bez PVN”. Apsveikuma vārdus novadniekiem teica Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, kā arī svētku īpašais ciemiņš – Krievijas Federācijas Maskavas apgabala Zarajskas rajona administrācijas vietniece ekonomikas jautājumos Tatjana Rambam.

Novada dienu gadatirgus noslēgumā tika labots pasaules rekords svarbumbu celšanā veterāniem – to paveica sporta meistars svarbumbu celšanā Vladislavs Petrovs no Naujenes pagasta.

Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska ikvienam Daugavpils novada tirgotājam pasniedza Pateicības rakstu par ikdienas darbu, atbalstu un piedalīšanos Novada dienu norisēs. Bez sirsnīga „paldies” nepalika arī Novada mazpulcēni, lauku attīstības konsultanti un pagastu pārvaldes, kas papildināja gadatirgu ar savām gardajām ēdienu virtuvēm.

Sirsnīgs un liels paldies visiem Novada dienu rīkotājiem un atbalstītājiem. Uz tikšanos nākamgad – Daugavpils novada dienās 2014!