“Zeltlapās” gatavojas jaunajai slēpošanas sezonai

Bebrenes pagasta “Zeltlapās”, kur atrodas vietējā slēpošanas bāze, pamazām notiek rosība, gatavojoties jaunajai ziemas sezonai, kad ciemos tiks gaidīti distanču slēpošanas cienītāji. Sadarbībā ar Lauku Atbalsta dienestu, Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerību “Kaimiņi” un ar pašvaldības atbalstu biedrība “Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs “BEBRA”” ir īstenojusi projektu “Distanču slēpošanas trases sagatavošanas aprīkojuma un veselīga dzīvesveida mācību klases atjaunošana”. Biedrības vadītājs Jānis Puida pamazām iekārto jaunās telpas un gatavo iegādāto inventāru slēpošanas sezonai.

Jāņa ģimenē distanču slēpošana ir tuva jau trijās paaudzēs. Šo sporta veidu ģimenē uzsākusi vecmāmiņa Valērija Puida un turpināja Jāņa tētis Andis, kurš kandidēja pat uz olimpiskajām spēlēm Albērvilā.

Pats Jānis ar distanču slēpošanu sācis nodarboties no 15 gadu vecuma, ir kļuvis par Latvijas čempionu un 23 gadu vecumā piedalījies Pasaules čempionātā Itālijā. Neilgi pēc tam savu sportista karjeru pārtraucis veselības problēmu dēļ, bet distanču slēpošana viņa ģimenē ir tuva sirdij joprojām.

“Zeltlapās” ir gleznaina pauguraina ainava. Te Jānis savai ģimenei radījis mājīgu dzīvesvietu, bet viņa tēvs savulaik te saskatīja piemērotu vietu slēpošanas trases izveidei. Pirms tam jau tika veidotas distanču slēpošanas trases Bebrenes apkaimē gan kluba treniņiem, gan vietējo atpūtai, bet “Zeltlapās” tēvs pirms daudziem gadiem īstenojis savu sapni par slēpošanas bāzes izveidi.

“Doma par tūrismu sākās 2011. gadā, kad realizējām pirmo veselīga dzīvesveida mācību klases projektu, kas mums vairāk saprotams kā slēpju māja. Un tad apkārt arī veidojām to distanču slēpošanas trasi. Brauca cilvēki gan no Bebrenes, gan Ilūkstes novada. Ik svētdienu un sestdienu kāds parādījās arī no Rīgas un tālākiem reģioniem,” stāsta Jānis.

Izveidotā slēpošanas bāze kļuva par iemīļotu vietu, kur atpūsties sniegotā ziemā. Diemžēl visi sapņi un paveiktais izplēnēja pelnos ugunsnelaimē, kas izcēlās pirms diviem gadiem. “Tas bija liels trieciens, jo šeit tika krāta visu gadu pieredze un liecības par mūsu paveikto, gan medaļas, gan diplomi, gan dažādi žurnāli un pieraksti, dienasgrāmatas un arī tas viss inventārs, kas mums bija izveidots, uzturēts un saglabāts, viss aizgāja postā.”

Lai arī zaudējums bija milzīgs, Jānis rokas nenolaida un meklēja iespēju visu atjaunot. Radās iespēja pieteikties projektu konkursā un piesaistīt finansējumu bāzes atjaunošanai.

“Par laimi mūsu ideju atbalstīja. Nevarējām gan īstenot pilnā apmērā, kā tas bija paredzēts, ar sniega motociklu, jo ir mainījušies noteikumi, bet būvniecības izmaksas izdevās nosegt un arī daļu slēpošanas inventāra mēs varējām nodrošināt tūristiem. Šoziem mēs varēsim atkal piedāvāt šo iespēju un centīsimies to darīt pilnā apmērā,” stāsta Jānis Puida.

Distanču slēpošana esot ļoti populāra un pieprasīta. Aizvadītā ziema bija ļoti sniegota, cilvēki labprāt devās slēpot, viss slēpošanas inventārs veikalos ticis izpirkts. Turklāt tobrīd tika ieviesti dažādi ierobežojumi, nenotika ne sacensības, ne pasākumi. Tā vietā daudzi devās pavadīt laiku slēpojot. “Tas parādīja, ka cilvēkiem patīk šis sporta veids, jo tas nodarbina gandrīz visas muskuļu grupas. Cilvēkiem patīk brīvā dabā kustēties un ķert adrenalīnu, tiešām cenšas to izbaudīt,” vērojumos dalās sportists.

Projekta ietvaros tika atjaunota uguns nopostītā slēpošanas bāze – uzbūvēta mācību klase slēpotājiem, kurā varēs iznomāt slēpošanas inventāru – dažādu izmēru slēpes, nūjas un zābakus. Kopumā nomai tiks piedāvāti 10 distanču slēpošanas komplekti gan bērniem, gan pieaugušajiem. Jaunajā ēkā biedrība ir iekārtojusi arī nelielu virtuvīti, apmeklētājiem tiks piedāvātas siltas pārģērbšanās telpas un kvalitatīva distanču slēpošanas trase dažāda līmeņa slēpotājiem. Apmeklēt slēpošanas bāzi aicināts ikviens slēpošanas sporta entuziasts.

 

“Tiklīdz uzkritīs pirmā sniega sega, sāksim gatavot distanču slēpošanas trases. Laipni aicinām visus no tuvākiem un tālākiem nostūriem, entuziastus un vienkārši sportot gribētājus un laba brīvā laika pavadītājus uz Bebrenes “Zeltlapām”, kur ir kluba SSK Bebra bāze. Šeit mēs piedāvāsim distanču slēpošanas trases gan iesācējiem, gan arī profesionāļiem, kā arī slēpošanas inventāru un noteikti arī siltu tēju. Strādāsim, lai pašiem būtu prieks un arī citi gribētu braukt atkal un atkal!” saka Jānis Puida.

Biedrība “Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs “BEBRA”” Bebrenes pagasta “Zeltlapās” realizēja projektu Nr.19-03-AL28-A019.2201-000003 “Distanču slēpošanas trases sagatavošanas aprīkojuma un veselīga dzīvesveida mācību klases atjaunošana” Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020.gadam apakšpasākuma 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros.

Teksts un foto: Inese Minova