Augšdaugavas novadā un Daugavpils pilsētā notiks zemessargu īslaicīga pārvietošanās

No 21. līdz 22. augustam Augšdaugavas novada Vaboles pagastā, militārā poligona “Meža Mackeviči” apkaimē norisināsies Zemessardze 34. kājnieku bataljona militārās mācības.

Šo mācību laikā ir paredzēta Zemessardzes 34. kājnieku bataljona zemessargu īslaicīga pārvietošanās pa Daugavpils pilsētas un Augšdaugavas novada teritoriju un koplietošanas ceļiem virzienā uz militāro poligonu “Meža Mackeviči” un atpakaļ, kā arī pa ceļiem poligona pieguļošajā teritorijā.

Zemessardzes 34. kājnieku bataljona zemessargi un karavīri būs ģērbti Nacionālo bruņoto spēku formas tērpos ar atšķirības zīmēm un ar ieročiem.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot zemessargu un karavīru pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem dažādās Latvijas vietās, un ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, kā arī nefotografēt un nefilmēt to norisi.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes vienībās militārās apmācības process turpinās, pielāgojot katram uzdevumam un apmācībai valstī noteiktās Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai drošības prasības.

Kontakttālrunis informācijai: Zemessardzes 34. kājnieku bataljons +371 26562669.

Jau ziņots, ka no 12. jūlija Zemessardzes 3. Latgales brigādes zemessargi atbalsta Valsts robežsardzei uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, lai nodrošinātu Latvijas austrumu robežas nostiprināšanas pasākumus un atturētu nelegālo imigrāciju. 2021. gada 23. augustā apritēs 30 gadi kopš dibināta Latvijas Republikas Zemessardze. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus.

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes

Informācijas operāciju (S-9) daļa

Tālrunis: 26192444; 28680370

E-pasts: evita.kozule@mil.lv