Bibliotēkas vitrīnas jūnija stāsts

Jūnijā Naujenes tautas bibliotēkā izstāžu cikla “Bibliotēkas vitrīnas stāsti” skatāma Alekseja Sokolova “Pudeļu attaisāmo kolekcijas izstāde”

Pudeļu, burciņu vāciņu, skārdeņu, konservu bundžu atvēršanai attaisāmos mēs izmantojam, kā ikdienā, tā arī svētkos un tie ir pieejami katras mājas virtuvē, bet ir cilvēki kuriem, to ir vairāk par vienu un tie tos kolekcionē. Tāds pudeļu attaisāmo kolekcionārs ir Aleksejs Sokolovs, kura kolekcijā ir skatāmas 74 ekspozīcijas vienības, kuras savāktas 5 gados. Kolekcijā ir skatāmi korķu viļķi, kurus sāka ražot 19. gs. beigās, pudeļu attaisāmo un somelje komplekti, burciņu vāciņu, skārdeņu, konservu bundžu attaisāmie, kā arī pudeļu korķi, aizbāžņi, aizkorķētāji no korķa, metāla un plastmasas. Izstādē skatāmi arī divi pudeļu aizkorķētāji.  Kā arī izstādē ir apskatāms termometrs, ko izmanto vīna degustētāji, vīnziņi jeb someljē.”

Izstāde darbosies no  1. līdz 30. jūnijam  Naujenes tautas bibliotēkā, tās darba laikā, pēc adreses Daugavas iela 31A, Krauja, Naujenes pagasts, Daugavpils novads. Tālr. 65450246, biblioteka@naujene.lv .

Paldies Aleksejam Sokolovam par atsaucību un iespēju skatīt šo jauko kolekciju Naujenes tautas bibliotēkā.

Apmeklējot izstādi lūdzu ievērot visus epidemioloģiskos drošības pasākumus (dezinficēt rokas, lietot sejas maskas, ievērot 2m distanci, vienlaikus ne vairāk par 1 lietotāju, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus )

Vairāk par izstādi lasiet šeit https://naujenestautasbibliotka.blogspot.com/2021/06/bibliotekas-vitrinas-junija-stasts.html