Covid-19 pagaidām nav ietekmējis mācību procesu novadā

Daugavpils novada izglītības iestādēs mācību process pagaidām pilnībā tiek nodrošināts klātienē. Atsevišķi skolēni, kas bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem, atrodas karantīnā mājās un mācās attālināti. Taču tas neesot masveidīgi, atzīst Daugavpils novada Izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska. Ir zināms, ka visi šie gadījumi saistīti ar slimības izplatību Daugavpils Ledus hallē, kur trenējas arī novada bērni.
Saslimšana ar Covid-19 ir konstatēta vienam pirmsskolas izglītības iestādes darbiniekam – skolotāja palīgam, līdz ar ko visa grupa atrodas karantīnā.

“Novada izglītības iestādēm ir izstrādāta kārtība, kā rīkoties šajā situācijā. Saskaņā ar noteikumiem, ja ir saslimis viens skolēns klasē, visa klase dodas karantīnā un mācās attālināti. Pagaidām visās skolās mācības notiek pēc plāna “A”, proti, klātienē. Tiek veikti skolēnu pārvadājumi. No 13 gadu vecuma skolēniem autobusā jālieto sejas aizsargmaskas, kuru krājumi pagaidām vēl ir nodrošināti, bet par to turpmāk jādomā arī vecākiem” teic J. Zarakovska.

Šonedēļ vairākas Daugavpils novada pašvaldības iestādes pieteikušās veikt Covid-19 siekalu testu, tostarp septiņas novada izglītības iestādes, novada dome un tās struktūrvienības.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem, Daugavpils novadā uz 6. oktobri saslimšana ar Covid-19 konstatēta 19 cilvēkiem.