Daugavpils novada jauniešu pasākums „Ielīgošana pie Jāņa”

21.06.2018. no plkst. 18.00 līdz 23.00 Raiņa mājā Berķenelē notiks Daugavpils novada jauniešu pasākums „Ielīgošana pie Jāņa.”

Pasākuma laikā Jums būs iespēja iepazīties ar Latviešu ielīgošanas tradīcijām, piedalīties tematiskajās radošajās darbnīcās, iepazīt pazīstamā latviešu rakstnieka Jāņa Pliekšāna (Raiņa) dzīvesvietu, kurā viņš ir smēlies iedvesmu saviem  darbiem. Pliekšānu ģimene šeit Berķenelē ir pavadījusi deviņus gadus, pateicoties kuriem rakstnieka darbos tiek atspoguļotas vairākkārt viņa atmiņas par bērnību.  21.jūnijā varēs ne tikai aktīvi un lietderīgi pavadīt savu laiku, bet arī piedzīvot vienu no senākajiem un tradicionālākajiem latviešu tautas svētkiem – Ielīgošanu.

Pasākuma laikā notiks Saules labirinta stādīšanā, kā arī varēs kļūt par Latvijas simtgades projekta „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” dalībnieku. Pasākuma noslēgumā visiem dalībniekiem būs iespēja akcijas „Izgaismo Latviju” ietvaros iedegt ugunskuru un dziedāt latviešu spēka dziesmas, kas saulgriežu dienā izgaismos un ieskandinās ne tikai mūsu valsts robežu, bet arī pazīstamā rakstnieka Raiņa bērnības dzīvesvietu.

Pasākuma programma:

18.00 – 18.20 Pasākuma „Ielīgošana pie Jāņa” atklāšana;

18.20 – 21.00  Radošās darbnīcas, Saules labirinta stādīšana, komandu stafetes, orientēšanās, bezmaksas ekskursija pa muzeju;

21.00 – 21.30  Ugunskura iedegšana Berķeneles pusmuižas kalnā

21.30 – 22.00 Kopīga sadziedāšanās

22.00 Latvijas himnas dziedāšana akcijas “Izgaismo Latvija” ietvaros

23.00 Pasākuma noslēgums, dalībnieku apbalvošana

Piesaki savu un savas komandas dalību līdz 18.06.2018. pa telefonu +371 27122115 vai raksti uz šo e-pastu natalija.polovaja@kalkuni.lv