Daugavpils novada Kultūras pārvalde aktualizē Vakarēšanu

Sena latviešu tautas paraža – vakarēt – pavadīt vakaru kopā, pulkā, strādājot rokdarbus, tērzējot un dziedot.

Ierasts, ka oktobris ir pirmais rudens mēnesis, kad diena kļūst daudz īsāka un vakari garāki. Kad dienas darbi padarīti, vakaru var pavadīt gan meditējot, gan uz deju grīdas vai pie plīts. Sniedzam nelielu ieskatu projekta LLI-337 “Radītu, lai paliktu” aktivitātēs.

2019.gada 18.oktobrī Daugavpils novada Višķos, Višķu sabiedriskā centrā notika danču un kadriļu vakars. Pasākumā tika aicināts piedalīties ikviens, kuru jau ir aizrāvuši danči un kuram ir interese apgūt ko jaunu vai atcerēties labi aizmirstu veco. Dančus un rotaļas vadīja Ambeļu pagasta folkloras kopa “Speiga”, Preiļu novada Kultūras centra folkloras kopa “Rūtoj” un Dace Circene. Ar deju paraugdemonstrējumiem uzstājās Daugavpils novada Kultūras centra tautas deju ansamblis “Līksme” un Naujenes Kultūras centra deju kolektīvs “Dveina”, bet noslēgumā – lustīga danču ballīte kopā ar folkloras kopas “Dyrbyni” atraktīvajiem dalībniekiem.

Doma par Danču un rotaļu vakaru Višķos radās Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” folkloras kopas “Dyrbyni” dalībniekiem, kuri jau šī gada 3.maijā aicināja uz līdzīgu danču vakaru Višķos, lai priecīgā un brīvā gaisotnē apgūtu kādu jaunu deju soli, satiktu domubiedrus. Danču specifika ir tā, ka ikviens var dejot līdzi, jo galvenais ir dejotprieks, savstarpējā komunikācija, prieka pilna atmosfēra un dzīvā mūzika.

Savukārt, 2019. gada 25. oktobrī Vaboles Kulinārā mantojuma telpā (Skrindu dzimtas muzejs) notika kulinārā meistarklase. Apmeklētājiem bija iespēja līdzdarboties gan Latgales komu un klimpu pagatavošanā, gan izdejoties un izspēlēt rotaļas ar folkloras kopas “Dyrbyni” dalībniekiem un pašam pagatavot sev kārtīgu lietuviešu cepelīnu.

Ja vēl neesat apmeklējuši Skrindu dzimtas muzeja Kulinārās mantojuma telpas gaisotni, aicinām to darīt 8. novembrī, noslēdzošajā projekta “Radītu, lai paliktu” meistardarbnīcā, kad kopā ar kūku meistarēm tiks ceptas gardas tortes. Sekot līdzi citām meistarklasēm var facebook kontā https://www.facebook.com/skrindumuzejs/, vai Daugavpils novada domes mājas lapā https://www.daugavpilsnovads.lv/:

Meistarklases rīko Daugavpils novada Kultūras pārvalde kā vienu no aktivitātēm projektā* Nr.LLI-337 “Zarasu rajona un Daugavpils novada mazaktīvo teritoriju iedzīvotāju radošuma un uzņēmējdarbības aktivitātes atbalstīšana, izmantojot sociālkultūras pasākumus” (“Radītu, lai paliktu”). Projekta vadošais partneris ir Zarasu rajona Kultūras centrs.

Papildu informācija:
Jeļena Žukova,
Projekta “Radītu, lai paliktu” koordinatore,
+37125611544, jelena.zukova@dnkp.lv

*Interreg Latvijas – Lietuvas programmas 2014. – 2020.gadam mērķis ir sekmēt programmas reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam.

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild projekta dalībnieki, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.