“Gaisma” Berķeneles baznīcā

1.jūnijā Birķeneļu baznīcā jau otro gadu notika Baznīcu nakts pasākums ”Ienes GAISMU”. Vakars sākās ar lielā zvana skandināšanu, kurš sauca apmeklētājus uz jauna mākslas objekta radīšanu: Berķeneles dārzā sāka stādīt “Saules labirintu”.

Pasākums turpinājās Birķineļu baznīcā un kapos. Senajai baznīcai ir īpaša aura, tās izdrupušās sienas rada papildus garīguma efektu, arī skaņa baznīcā ir specifiska: tukšajās sienās tā atbalsojas tālu un ir dzirdama arī ārpus baznīcas.

Baznīcu naktī apmeklētāji varēja baudīt lielisku koncertu, ko sniedza mūziķi no Rīgas, Daugavpils novada un pilsētas. Baznīcā bija dzirdamas arfas (arfiste Ieva Košeļeva), ģitāras un pat bungu skaņas. Luterāņu mācītāja Anda Lenša un Annas Briškas vadībā notika Tezē lūgšana ar dziesmām, Sv. Rakstu lasījumiem un klusumu.

Visa vakara garumā radošās darbnīcas “Ūdens mistērijas”vadīja Kristīne Lipkova. Jauno mākslas darbu tapšanu, izmantojot projektoru, varēja redzēt uz baznīcas sienas, kas radīja īpašu auru telpā – krāšnu un noslēpumainu.

Paldies VISIEM Baznīcu nakts Birķineļu baznīcā dalībniekiem un pasākuma viesiem!

FOTOGALERIJA

Šis projekts tiek realizēts ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži finansiālo atbalstu.

Raiņa māja Berķenelē