Grantu konkursā komisija atbalsta divas idejas

Daugavpils novadā noslēdzies grantu konkurss, kas paredz piešķirt grantus topošo un jauno uzņēmēju projektiem 2021. gadā.

Šogad saņemti septiņi grantu konkursa dalībnieku pieteikumi, kurus pirmajā kārtā izvērtēja komisijas locekļi. Otrajai kārtai komisija novirzīja trīs pieteikumus, jo pārējo dalībnieku pieteikumos tika konstatētas neatbilstības.

30. martā tiešsaistē tika uzklausīti tie pretendenti, kas tika iekļauti otrajā kārtā. Ideju autoriem tika dota iespēja pārliecināt komisijas locekļus par savām idejām, kas ir svarīgi, jo atbalstu varētu saņemt tikai divi pretendenti uz kopējo summu ne vairāk kā 8000 eiro.

Otrajā kārtā iekļuva Jevgēnijs Mihailovs, Bernarda Kezika un Egils Govilovskis. Starp tiem, lielāko punktu skaitu saņēma Egils Govilovskis un Bernarda Kezika. Līdz ar to komisija ir pieņēmusi lēmumu, ka tieši šie kandidāti varētu saņemt novada domes līdzfinansējumu savu ideju realizācijai.

Ko veiks grantu konkursā uzvarējušie kandidāti?

Egils Govilovskis no Naujenes pagasta ir 18 gadu vecs puisis, kas aug daudzbērnu ģimenē un jau kopš 14 gadu vecuma nodarbojas ar kokapstrādi piemājas garāžā. Patlaban jaunais meistars Saules skolā apgūst kokapstrādes dizainu. Egils jau esot apguvis solu, galdu un krēslu izgatavošanu. Taču pie sasniegtā jaunais uzņēmējs nevēlas apstāties un ar novada domes atbalstu plāno iegādāties mehānisko frēzi, lai veidotu dažādu mēbeļu komplektus, kaķu mājas, bērnu mēbeles, konstruktorus bērniem, leļļu mājas, mēbeles un plauktus. Produkciju viņš plāno piegādāt caur interneta platformām. Vietējie lielveikali un uzņēmumi jau izteikuši vēlmi uzsākt sadarbību ar Egilu. Jaunais meistars savam projektam “Galdniecības darbnīcas darbības paplašināšana” no novada domes varētu saņemt 3953,95 eiro.

Ar Daugavpils novada domes līdzfinansējumu Bernarda Kezika no Laucesas pagasta vēlas izveidot pārvietojamās pirts pakalpojumus, kuru varēs iznomāt. Kubuls paredzēts kā izklaidējošs pasākums, sava veida atvērtais SPA ķermenim, kas būs pieejams Daugavpils novada un pilsētas iedzīvotājiem, vietējiem romantiķiem un ballītēm. Pēc pandēmijas ierobežojumu atcelšanas potenciālie klienti varētu būt arī tūristi. Kubulā būs paredzēts LED apgaismojums, ūdens un gaisa burbuļu masāža, mūzikas atskaņošanas iespējas, nojume sliktākiem laika apstākļiem, dvieļu noma, dvieļu sildītājs. Uzņēmēja jau šobrīd nodarbojas ar lavandas audzēšanu un kosmētikas produktu izgatavošanu no tās. Šī ekoloģiskā lavandas kosmētika tiks piedāvāta arī kubula SPA pakalpojumos. Projekts “Pārvietojamā kubula noma” varētu saņemt 3625,87 eiro lielu līdzfinansējumu no novada domes.

Kopējais balvu fonds sastāda 8000 eiro. Konkursa mērķis ir atbalstīt jaunu uzņēmēju biznesa ideju attīstību, aktīvas ekonomiskās vides veidošanu un uzņēmējdarbības attīstību Daugavpils novada teritorijā.

Grantu konkursa uzvarētāji vēl ir jāapstiprina Daugavpils novada domes sēdē.